211
10884

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladším žákům se turnaj v Havířově nepovedl

nahled clanek ml zaci hav 27 1 18Mladší žáci cestovali ke svému dalšímu turnaji do Havířova, kde změřili své síly proti FbC KOVO KM Frýdek-Místek, 1. MVIL Ostrava, FBC Ossiko Třinec a Florbal Exelsior Havířov Černí. Na turnaji skončili s bilancí jedné remízy a třech proher na posledním pátém místě.

FBC Vikings Kopřivnice – FbC KOVO KM Frýdek-Místek 2:2 (1:1, 1:1)

Stejný soupeř, stejný výsledek jako na domácím turnaji před čtrnácti dny to bylo první utkání mladých Vikingům proti Frýdku-Místku. První gól zápasu padl již ve druhé minutě a Vikingové vedli 1:0. Na vyrovnání se čekalo necelou půl minutu, přesně 20 sekund, a soupeř srovnal stav na 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Ve druhém poločase to byli opět Vikingové, kteří navyšovali skóre na 2:1, ale soupeř záhy srovnal na 2:2. Tento výsledek zůstal nezměněn i po dvou nájezdech, které mělo každé z mužstev v dalším průběhu zápasu.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. MVIL Ostrava 1:4 (0:2, 1:2)

Ve svém druhém zápase narazili Vikingové na tým 1. MVIL Ostrava. V prvním poločase nám soupeř vstřelil dvě branky. Vikingové si sice v průběhu 1. poločasu vytvořili několik slibných šancí, které ale neskončily gólem. Na začátku 2. poločasu Vikingové inkasovali již třetí branku v zápase a šance na úspěch v tomto utkání se začal mladým Vikingům na hony vzdalovat. Malou příležitost na zvrat ještě vykřesala první vstřelená branka Vikingů, ale zázrak se nekonal. Byl to právě soupeř, který vstřelil svou čtvrtou branku a do konce zápasu již nepřipustil zvrat v tomto utkání. MVIL Ostrava si tak zapsal důležité 3 body do tabulky turnaje.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 2:4 (1:4, 0:5)

Třetím soupeřem Vikingů byl Osiko Třinec, který patří k naším pravidelným soupeřům na turnajích a mladí Vikingové do něj vstupovali v roli mírného favorita, neboť vždy proti tomuto soupeři dokázali vyhrát. Bohužel i v tomto utkání Vikingové tahali za kratší konec. První branku vstřelil soupeř, ale do konce poločasu Vikingové ještě srovnali z trestného střílení. Ve druhém poločase se Vikingové dokonce dostali do vedení 2:1, ale postupem času se jako by začali ze hřiště vytrácet, čehož dokonale využil soupeř nejprve vyrovnávající brankou a za necelou další minutu i rozdílovým gólem. Třinec si nakonec vítězství zajistil vstřelením čtvrté branky 53 sekund před koncem utkání. Po výhře 6:1 na domácím turnaji museli Vikingové skousnout i tuto hořkou pilulku v podobě porážky 2:4.

FBC Vikings Kopřivnice – Florbal Exelsior Havířov Černí 0:8 (0:5, 0:3)

Výhrou v posledním zápase proti Havířovu by si Vikingové mohli zajistit čtvrté místo. Remíza či prohra nás odsuzovala na poslední příčku v turnaji. Soupeř nám měl co vracet z posledního měření sil, kdy si Vikingové výhrou 2:1 zajistili 2. místo na domácím turnaji. V dosavadním průběhu turnaje domácí procházeli bez ztráty kytičky. To potvrdili jednoznačně i v tomto zápase, který suverénně opanovali 8:0 a zajistili 1. příčku. Naopak Vikingové obsadili nelichotivé 5. místo.

Tento turnaj si za rámeček určitě nedáme. Bojovnost a nasazení, které nás zdobilo na domácím turnaji, si hráči nechali zřejmě doma. Pět vstřelených branek ve čtyřech utkání je žalostně málo a jinou než pátou příčku jsme si nezasloužili. Pouze zlomek hráčů předvedl svůj standardní výkon, ale ostatní zůstali zcela za očekáváním. Jediné pozitivum, které nám turnaj ukázal, je přínos nových hráčů, kteří se při své premiéře neztratili a důrazně si řekli o trvalé místo v základní sestavě.