FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci v Ostravě „pouze“ bronzoví.

V oslabené sestavě zajížděli mladí vikingové k druhému turnaji do nedaleké Ostravy kde se postupně utkali s FBK Škorpioni Ostrava, SFK TJ Slovan Havířov, FBC DDM Kovona Český Těšín a 1. letka Sokol Ostrava Poruba.

FBC Vikings Kopřivnice – FBK Škorpioni Ostrava 2:2

Škorpioni – soupeř, který se prezentuje velice pohledným kombinačním florbalem a který nám byl vždy více jak rovnocenným protivníkem. Jinak tomu nebylo ani nyní a i když se nám podařilo v první polovině díky bratrům Kostelníkům odskočit do dvoubrankového vedení, podařilo se mladým škorpiónům srovnat a dotáhnout zápas do zasloužené remízy.

FBC Vikings Kopřivnice – SFK TJ Slovan Havířov 1:4

Slovan Havířov – tým, kde je vidět dlouholetá obětavá práce trenérů a vedoucích družstev s mládeží, která pravděpodobně letos přinese zasloužené ovoce. Přestože jsme v minulé sezóně dokázali vždy mladé florbalisty z Havířova porazit, dnes nám nebylo přáno a nedokázali jsme prorazit jejich skvěle zformovanou obranu.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC DDM Kovona Český Těšín 7:4

Český Těšín – v minulých sezónách jako soupeř nebyl nijak výrazný. Dnes ovšem dokázal značně potrápit všechny soupeře. První polovina vyšla skvěle vikingům, kterým se podařilo během první poloviny nastřílet těšínským pět branek. Ovšem v druhé půli dokázal hráči z hraničního města přepnout na druhý level a postupně stahovat. Naštěstí tato snaha přišla pozdě a vikingové dovedli zápas do vítězného konce.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. letka Sokol Ostrava Poruba 10:0

Sokol Ostrava Poruba – nováček soutěže. Prakticky exhibiční zápas v režii vikingovských hokejek a když šel soupeř, po hrubém faulu do pětiminutového oslabení, naskytla se našim mladším žákům možnost vyzkoušet si přesilovku. Pokyn trenéra zněl jasně – nevstřílet góly, jen pilovat přihrávky a snažit se točit míček po celé přesilovkové formaci.

"Turnaj jsme sice sehráli bez některých produktivních hráčů, ale o to více byla zodpovědnost na hokejkách méně zkušených hráčů, kteří se s tím více či méně dokázali poprat. Zápasy nám ukázali naše slabiny a na čem musíme zapracovat a tak vzhůru do trénování!", doplnil k zápasu trenér René Klemens.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.