449
11999

FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Mladší žáci bojovali na Ostrava Cupu o semifinále

ml zaci ova cup 2019 1 nahledMladší žáci se na mezinárodním turnaji Junior Ostrava Cup 2019 postupně utkali s týmy 2. FBC Karviná, FBC Uničov, FATR Dubňany, 1. MVIL Ostrava, Start98 Praha - Kunratice a 1. FBC Karviná. A bylo se na co dívat. V konkurenci 34 týmu se úspěšně probojovali mezi nejlepších 8 týmů s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 1 prohra.

FBC Vikings Kopřivnice - 2. FBC Karviná 5:2 (2:0)

V prvním utkání ve skupině si Vikingové s vcelku přehledem poradili s tradičním soupeřem, kterému v průběhu letošní sezóny ve většině případů podlehli.

Branky a asistence: 13:21 Mikušek (Wojcik), 14:51 Janek B. (Kusz), 21:40 Mikušek (Melčák), 27:03 Melčák, 27:39 Wojcik (Melčák), - 20:10 Kantor (Cebák) 28:46 Šafarčík

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Uničov 4:4 (0:3)

Ve druhém pátečním utkání nastoupili proti Vikingům chasníci z Uničova, kteří v prvním poločase využili naplno svou fyzickou převahu a získali tříbrankové vedení. Vikingové ve druhém poločase zrychlili své kombinace, začali pálit ostrými a postupně skóre dorovnávali. Za 7 minut bylo srovnáno, v hale nebylo slyšet vlastního slova a kotel Vikingů hnal své borce dále na zteč. Uničov si vzal vedení zpět necelé 3 minuty před koncem. Vikingové nerezignovali a skóre opět dorovnali. Utkání skončilo zaslouženou remízou.

Branky a asistence: Janek Ri. 17:01 Wojcik,- 21:19 Škývara, Kusz 22:03 Janek B., Melčák 28:22 - Šíma, Vaníček 0:41 Babík, Valenta 7:31 Repa, Tkadlec 11:40 Babík, Zajíček 27:45

FBC Vikings Kopřivnice - FATR Dubňany 8:0 (0:0)

V sobotu ráno Vikingové sehráli poslední utkání ve skupině s houževnatým FATR Dubňany. V prvním poločase soupeř své šance neproměnil i díky mrštnosti gólmana Vikingů. Ve druhém poločase Vikingové opět přitopili pod kotlem a postupně navýšili skóre na konečných 8:0.

Branky a asistence: 15:58 Škývara (Kusz), 16:17 Raška (David), 20:36 Škývara, 24:37 Melčák, 25:39 Škývara (Kusz), 27:10 Heuer (Monsport), 27:37 Janek René (Wojcik), 29:44 Janek Richard (Janek René).

FBC Vikings Kopřivnice -1. MVIL Ostrava 2:1 (0:1)

V sobotu odpoledne žačalo play-off. Vikingové v prvním kole narazili na houževnatý tým MVILu. MVIL se spoléhal na zahuštěnou obranu, vystavěl před svou brankou pevnou hráz a Vikingy nepouštěl do větších šancí. Před koncem prvního poločasu se osamocený útočník MVILu dostal k míčku a neomylně vymetl šibenici. Vikingové marně dobývali téměř celý druhý celý poločas branku MVILu, když už byl obří gólman překonán míček zastavilo břevno. Kotel fanoušků Vikingů neumdléval v povzbuzování a Vikingové se stále bezúspěšně snažili vyrovnat. Čas se rychle krátil, do konce zbývali necelé dvě minuty a Vikingové byli stále na hraně vyřazení, když přišlo vyrovnání po přesné střele kapitána Vikingů. Kotel Vikingů explodoval nadšením a hnal své borce dál vpřed. Drama vrcholí, tep stoupá na 160. Vikingové chtějí zápas otočit a vyhnout se nájezdové loterii. Půl minuty před koncem Vikingové po přesné rozehrávce zametli míček do odkryté branky. Následoval výbuch nadšení,. Vikingové vedení již udrželi až do konce a mohli slavit postup. Erupce emocí vybuchují naplno a sobota bude ještě dlouhá.

Branky a asistence: Melčák, Janek 28:34 Janek R., Škývara 29:25 ----- Richtár, Sikula 13:14

FBC Vikings Kopřivnice - Start 98 Praha - Kunratice 5:1 (2:0)

V boji o čtvrtfinále Vikingy vyzval na souboj Start 98. Zde již není slabý soupeř. A Start 98 nastartoval opravdu zostra. První akce a soupeř se ujal po rychlé střele vedení. To mu nestačilo a dále zasypával branku Vikingů tvrdými střelami, které likvidoval čaroděj v brance Vikingů s přispěním celého týmu. Vuvuzela Pražanů hlasitě vyla na celou halu. Vikingové byli celých pět minut pod tlakem a mohlo být ještě hůř, protože Vikingové hráli oslabení, které naštěstí ubránili. Soupeř fauloval a síly se vyrovnali. Po opětovném faulu zezadu hráli Vikingové 5 minut přesilovku a dokonale ji využili. Po dvou pěkných kombinacích Vikingové skóre otáčí, kotel bouří. Tep je na 160. Do poločasu už žádný další gól nepadl.

Na začátku druhého poločasu hrají Vikingové opět v oslabení a soupeř cítí šanci na vyrovnání. Gólman Vikingů však svou klec začaroval a soupeř nemá nárok na korekci skóre. Jsou to naopak Vikingové, kteří ještě v oslabení svůj náskok navyšují po rychlém kontru střelou do šibenice. Soupeř neudržel nervy na uzdě a trestná lavice je velmi těsná, neboť se na ní tísní čtyři borci Startu. A co vuvuzela? Ta již 15 minut mlčí. Vikingové jsou v tranzu a diváci jsou ve varu, tep je na 180. Všichni cítí, že jsou blízko velkému překvapení. Vikingové pokračují v důsledné obraně, přesně kombinují a přidávají ještě další 2 góly. Soupeři korekci skóre nedovolí. Po závěrečném hvizdu následuje exploze radosti, výbuchy emocí a potoky slz. Blíží se 21 hodina, všichni jsou k unavení, ale šťastní.

Branky a asistence: 8:30 Škývara (Janek R.) 12:16 Melčák (Wojcik) 17:07 Kusz 21:53 Melčák 21:59 Kusz - 0:14 Fiam

FBC Vikings Kopřivnice - 1. FBC Karviná 1:4 (1:2)

Čtvrfinále začalo již brzy ráno v neděli. Vikingové mají na začátku utkání šance, ale neproměňují je. Karviná kontruje, ale gólman Vikingů opět čaruje. Vikingové jdou po 5 minutách do vedení. Kotel je žene stále na zteč. Soupeř se snaží vyrovnat, což se mu podaří necelé 2 minuty před koncem poločasu a 9 sekund před klaksonem skóre otáčí. 16 sekund po pauze přidala Karviná 3. gól a je na koni. Vikingové neúnavně dřou, ždímají poslední zbytky sil, soupeř má však utkání pod kontrolou a navyšuje vedení. Vikingové se snaží až do konce, ale marně. Přichází první porážka v turnaji a je KONEC. Diváci oceňují výkon Vikingů na celém turnaji bouřlivým potleskem.

Branky a asistence: 5:09 MELČÁK(JANEK) ----- 13:45 PAPICA(MARGHOLD) 14:51 STRAKOŠ(PAPICA) 15:16 KOSTŘICA 22:38 PAPICA(MARGHOLD)

Všichni hráči táhli za jeden provaz a podali výborné výkony. Trenéři borce dobře namotivovali a diváci je hnali neúnavně kupředu. Věřím, že si všichni hráči, trenéři i diváci dlouhý víkend v Ostravě společně. POCHVALA VŠEM. Dále děkujeme za catering Štefánkům :).

Sestava : Tomáš DAVID, Lukáš HEUER, Benjamín JANEK, René JANEK, Richard JANEK, David KUSZ, Tomáš LINART, Matěj MELČÁK, Filip MIKUŠEK, Radim MONSPORT, Josef RAŠKA, Ondřej ŠKÝVARA, Josef ŠTEFÁNEK, René WOJCIK.

Trenéři : Josef Kusz, Pavel David, Martin Matula.