449
11999

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Před domácím publikem jsme se vypjaly k obrovskému vítězství

ml zakyne 26 3 koprivnice nahledLetošní sezóna je pro naše mladé hráčky ohromně těžká. Většina zápasů končí drtivou porážkou. Pak se ale nečekaně dějí florbalové zázraky. Hlavně doma, před výbornými fanoušky. V sobotu k nám do haly zavítaly dva opavské týmy a super silný soupeř Bonusia Ostrava. Vzhledem k tomu, že kvalitu všech našich tří soupeřů jsme si už mnohokrát v letošní sezóně vyzkoušely, měla jsem před sebou jediný úkol. Jak protočit všech 17 hráček ve třech kraťoučkých zápasech a herním systému 3 +1.

První zápas jsme prohrály 4:1, druhý 10:3. Pozitivní je, že jsme oběma opavským týmům dokázaly vstřelit gól. Třetí zápas ukázal, že ve florbalu je při obrovské dávce štěstí možné všechno. Pavla Sopuchová, Adéla Machová a konečně taky Hanka Pištěláková postupně nastřílely sedm gólů. Do poslední minuty zápasu jsme vstupovaly za stavu 7:4. Nadšení na střídačce a na tribunách nebralo konce. Že je minuta strašná dlouhá doba se ukázalo vzápětí, když zkušené soupeřky snížily na 7:5 a několik vteřin na to na 7:6. Poprvé v sezóně jsem byla nucena vzít oddechový čas a mírnit nadšení a florbalovou radost. Čekalo nás ještě předlouhých sedm vteřin. :-)

Podržet míček, nikam se nehnat a hlavně bojovat. A ono to klaplo. Pře nadšeným domácím publikem jsme si dokráčely pro skalp favorita favoritů a podruhé v sezóně braly pohár za třetí místo.
Dnes měla premiéru v bráně Kristýna Kyselá a několika veledůležitými zákroky svůj tým podržela, zejména při drtivém závěrečném náporu Ostravy.

Druhá brankářka Beáta Šustalová přijela na zápas z lázní a zachytala parádně.

Adéla Machová bojovala i s poraněnou nohou a svou hrou týmu moc pomohla.