268
9909

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Mladší žákyně na domácím turnaji čtvrté

mlzakyne 5 3 17 nahledSedmý turnaj letošní sezóny jsme pořádali na domácí půdě v neděli 5.3.2017. Pro domácí turnaj jsme neměli zrovna lehký los a čekali nás čtyři náročná utkání i přesto se děvčata snažila a byla odměněna potleskem z tribuny.

První utkání proti 1. SC TEMPISH Vítkovice bylo do první poloviny utkání vyrovnané jak herně tak i gólově. Ve druhém poločase nás však hostující celek přestřílel a úvodní utkání turnaje jsme prohráli 2:9.

Po dvou zápasové pauze nás čekal těžký zápas proti týmu Florbal Torpedo Havířov, který jsme na minulém turnaji porazili. V prvním poločase nám však děvčata z Havířova ukázaly, jak se hraje florbal. Druhou půli zápasu jsme sice vyhráli, ale i přesto jsme nedokázali dohnat jejich náskok z prvního poločasu a podlehli tak Havířovu 4:8.

Jak se nakonec ukázalo, byla to jedna z nejnižších proher, protože Havířov dokázal nadělit týmům jako Opava či Ostrava více jak 10 gólů v zápase a zaslouženě tak obsadily děvčata z Havířova i první místo na turnaji.

Během další dvou zápasové pauzy se holky postupně připravovaly na třetí utkání proti celku FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Celé utkání bylo vyrovnané. Holky hrály disciplinovaně a trpělivě čekaly na chyby soupeře, které dokázaly potrestat. V celém utkání jsme vedli a tahali tak za delší konec pomyslného provazu. I díky výkonu naši gólmanky, která se blýskla nejedním skvělým zákrokem, jsme porazili Ostravu 3:2.

Poslední zápas turnaje jsme sehráli proti S.K. P.E.M.A. Opava MODRÉ. V tomto utkání jsme dali prostor i našim nejmladším hráčkám, které tak postupně získávají cenné zápasové zkušenosti. V druhém poločase dostala prostor také naše nejmladší gólmanka a některými krásnými zákroky sklidila naše uznání a potlesk. Opavě jsme nakonec podlehli 3:11.

Holky na domácím turnaji obsadily opět naše (ne)oblíbené 4. místo. Našim nejmladším holkám dávám „palec nahoru“ za mezizápasovou přípravu, kdy si vymýšlely vlastních cvičení a hry, kterými se tak udržovaly neustále v pohybu.