FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Mladší žákyně, 3. místo na úvod sezóny

nahled ml zakyne CPP Ova 8 10 2017Úvodní turnaj sezóny sehrály mladší žákyně na palubovce ČPP arény v Ostravě. Omlazený a herně méně zkušený tým postupně odehrál zápasy proti celkům Opavy, Havířova a na závěr proti domácímu týmu FBC Ostrava.

V prvním zápase se holkám zpočátku nedařilo pozičně pokrývat soupeře a z naší strany po vlažném úvodu soupeř z Opavy získal několika gólový odstup a nám se podařilo už jen korigovat stav na konečných 3:10 v náš neprospěch.

Po jedno zápasové pauze nás čekala série dvou po sobě jdoucích zápasů. První z dvojice byl zápas proti Torpédu Havířov. Opět jsme prospali začátek, obdrželi 3 rychlé góly a po zbytek zápasu jsme jen dotahovali skóre. V druhém poločase se ale holky konečně rozehrály a začaly předvádět to, na čem tak usilovně pracujeme na každém tréninku. Ale i přes skvělý výkon Kristýny v bráně, kdy soupeřky do ní mnohdy „bušily jako do zdi“ jsme v tomto utkáni opět podlehli soupeři výsledkem 5:11.

Po krátké cca 10-ti minutové přestávce jsme nastoupili do posledního zápasu proti domácímu celku Ostravy. Od začátku utkání jsme byli vždy o krok před soupeřem, holky hrály skvěle pozičně, bylo vidět i pár hezkých florbalových akcí a opět skvělý výkon brankářky jsme podtrhli výhrou 11:3, která nám zajistila 3.místo na prvním turnaji v nové sezóně.

"Chtěl bych pochválit všechny holky za jejich výkon, nicméně druhá formace ve složení: „Barča Wolfová (2+2) – Naďa Maternová (6+0) – Markéta Řezníčková (3+1) předvedla výkon nad mé očekávání. Holky děkuji! Pořád máme ale před sebou ještě spoustu práce a dřiny!" okomentoval úvodní turnaj trenér Martin Řezníček.