708
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Mladší žákyně - Z Přerova opět 3. místo

ml zakyne prerov 4 11 2017 nahledDalší turnaj sezóny sehrály mladší žákyně v sobotu 4.11.2017 na palubovce FBC Dračice Přerov. Holky čekaly tři zápasy proti celkům ČPP Bystroň Group Ostrava, domácím Dračicím a na závěr celek FBS Olomouc. Křest ohněm čekal na naší nejmladší gólmanku, Lucku Zelinkovou, která z důvodu nemoci naší "jedničky" měla odchytat celý turnaj.

V prvním zápase, z naší strany po tradičně vlažném a ospalém úvodu, soupeř z Ostravy získal několika gólový odstup a nám se podařilo do konce první půle už jen snížit na 2:3. Do druhé poloviny nastoupily holky jak pokropené živou vodou, skvělý výkon Lucky v bráně holky podporovaly vstřelenými góly do sítě soupeře a druhou půli vyhráli s "přehledem" 5:0 a díky tomu tak konečný stav utkáni byl 7:3 v náš prospěch.

Krátký, jedno-zápasový oddech a vzhůru do série dvou po sobě jdoucích zápasů s nelehkými soupeři.

První z dvojice byl zápas proti domácímu celku. Opět jsme prospali začátek, obdrželi 3 rychlé góly a první polovinu utkání jsme tak prohráli 1:5. V druhém poločase holky začaly předvádět to, na čem tak usilovně pracujeme a po vyrovnaném skóre druhé půle 2:2 nezněl konečný výsledek 3:7 v náš neprospěch tak hrozivě.

Poslední zápas turnaje nás čekal proti celku FBS Olomouc.
Od začátku utkání jsme drželi krok se soupeřem, holky hrály skvěle pozičně, bylo vidět i pár hezkých florbalových akcí a i díky skvělému výkonu Lucky v bráně jsme po první půli utkání prohrávali „jen“ 0:2. V druhém poločase šla na děvčatech vidět už i únava z turnaje a každou naši, byť drobnou chybu dokázal soupeř tvrdě trestat. V posledním utkání jsme podlehli soupeři z Olomouce 1:5 a obsadili tak konečné 3. místo na turnaji. Nicméně tento poslední zápas, který jsme sice prohráli, byl pro mne z hlediska trenéra oku lahodící! Holky děkuji!

Chtěl bych pochválit všechny holky za jejich výkon, ale před sebou máme ještě spoustu práce a dřiny!