224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Z Přerova vezeme 3. místo

nahled ml zakyne 18-11-2018Po dvou týdnech sehrály mladší žákyně třetí turnaj letošní sezóny v sobotu 18.11.2018 na palubovce FBC Přerov. Holky čekaly tři zápasy proti celkům ČPP Bystroň Group Ostrava, TJ Lvice Libina a na závěr domácí celek FBC Přerov Ďáblice. Z důvodu nemoci, která zasáhla naše řady, jsme do turnaje nastupovali se třemi hráčkami v poli.

V prvním zápase, který jsme odehráli z důvodu organizační změny hned po příjezdu a bez velkého rozcvičení, jsme drželi krok se soupeřem z Ostravy a po první půli jsme dokonce vedli 4:3. Druhá polovina utkání byla vyrovnaná a góly padaly až v posledních třech minutách utkání, bohužel však do naší sítě. Skvělým výkonem ale děvčata ukázaly, že umí zhodnotit svou tréninkovou píli, ale i přesto jsme nakonec podlehli zkušenější Ostravě 4:6.

Díky pozdnímu příjezdu celku z Libiny jsme tak měli neplánovanou jednozápasovou pauzu, která však přišla vhod.

V pořadí druhý byl zápas proti celku TJ Lvice Libina. S tímto opravdu hodně běhavým soupeřem si holky bohužel ani přes výpomoc děvčat z Ostravy nedokázaly poradit a v toto utkání jsme prohráli 3:9.

Poslední zápas turnaje nás čekal proti domácímu celku. Pokud chtěly děvčata uspět, nezbývalo nic jiného než zvítězit! A to se taky povedlo. Vedení 5:0 po prvním poločase bylo uklidňující. Do druhého poločasu dostaly děvčata úkol udržet výsledek, hrát pozičně, nahrávat si a góly dávat jen po nahrávce. Tento úkol splnily a konečný výsledek 6:1 v náš prospěch nám zajistil letošní první medaile.

Mé velké díky patří všem trenérům, ale hlavně soupeřkám, které s překvapující ochotou a chutí pomohly ve svých zápasových volnech našim holkám odehrát turnaj, ze kterého jsme mohli odjíždět ze vztyčenou hlavou.

Chtěl bych pochválit všechny holky za jejich skvělý výkon a florbal, na který se krásně koukalo.