4229
55953

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žákyně

Žákyně na úvod sezóny o gól čtvrté

Mladší žákyně na úvod sezóny přivítala palubovka ČPP Arény v Ostravě. Zde děvčata odehrály čtyři zápasy proti soupeřům z Oder, Vítkovic, Ostravy a Přerova.

Prvním soupeřem na turnaji byl tým SVČ Odry. Naše děvčata si s tímto soupeřem poradily s přehledem a předvedly nám všem, že umí i vyhrávat a zvítězily v tomto utkání 9:3.

Ve druhém zápase proti Vítkovicím děvčata vedly 4:3, ale bohužel toto vedení nedokázaly udržet a v posledních minutách soupeř strhl vedení na svou stranu a žákyně svůj druhý zápas prohrály 4:7.

Třetí zápas proti domácímu celku byl jako přes kopírák. Děvčata vedly 5:4 po první půli. V druhé polovině utkání dlouho držely vyrovnaný stav 5:5, ale opět rozhodly poslední minuty, kdy holky nechaly soupeři více prostoru než by měly, a ten toho bez zaváhání využil. S domácí Ostravou prohrály 6:10, ale herně tento zápas hodnotím jako nejlepší na turnaji.

Posledním soupeřem byl pro děvčata celek z Přerova. Zde už šla vidět únava z dlouhého turnaje a po první půli jsme prohrávali 1:6. Holky však nic nevzdaly a z posledních sil se snažily utkání zvrátit. I případná remíza s tímto soupeřem by naše žákyně posunula na 3. místo v turnaji. Vyrovnat se však žákyním bohužel nepovedlo a Přerovu podlehly 8:9.

I na začátku sezóny, kdy máme za sebou jen pár tréninků, bylo vidět, že naše holky herně pomalu ale jistě rostou a jsou vyrovnaným soupeřem pro ostatní týmy. Letošní porce celkem 40 zápasů je velká a věřím, že se děvčata dočkají i vyšších umístění, takže holky vydržet a bojovat!