9
278
9762

Muži nestačili na snipery z Třebíče

V sobotu od 19.hodin startovalo třetí kolo florbalové Národní ligy, pro Vikingy s nepříjemnou pachutí prohry. Domácí borci nestačili na jihomoravský Třebíč a připisují si tak první prohru letošní sezóny.

FBC Vikings Kopřivnice - Sniper Třebič 4:7 (2:2,2:4,1:1)

Kopřivnice veze ze Žďáru tři body

Mužské áčko cestovalo do Žďáru pouze s 11 hráči do pole, ale i tak chtěli domácím konečně sebrat body. Hala Na Bouchalkách totiž vikingům moc nevyhovuje a poslední dvě sezony odjížděli vždy s prázdnou.

Hippos Žďár nad Sázavou - FBC Vikings Kopřivnice 4:7 (0:2,0:3,4:2) online

Muži hned na úvod berou tři body

Vávra ve formě a Kopřivnice bere 3 body

Sezona 2018/2019 bude do jisté míry pro Kopřivnický tým zlomová, dlouhodobé opory – například Tomáš Sladkovský, se rozhodly z různých důvodů nastoupit v letošním ročníku za B-tým, tím se však uvolnilo místo pro juniory.

Muži podlehli v přípravném zápase Trenčínu 4:5

kop tre 30 08 2018 nahledMužský A-tým odehrál svůj přípravný zápas. A zápas to byl dokonce mezinárodní, protože proti Vikingům z Kopřivnice se postavil 1. FBC Trenčín. Tým ze slovenské nejvyšší ligy, který se již čtyřikrát stal samotným mistrem.

Přípravný zápas Mužů A proti ŠK 1.FBC Trenčín

S blížícím se začátkem nové sezóny sehrají Muži A přípravný zápas s týmem ŠK 1.FBC Trenčín, který skončil v minulém ročníku slovenské extraligy na pátém místě. Hráči Trenčína se v minulosti stali čtyřnásobnými mistry slovenské extraligy a v současné době dochází u týmu k postupnému omlazování hráčského kádru, který sbírá potřebné zkušenosti. V týmu Trenčína se objevuje i několik slovenských reprezentantů, kteří hájí barvy slovenského národního týmu. Utkání se uskuteční 30. srpna v 19:00 na hale SOU v Kopřivnici. Věřím, že tento atraktivní soupeř přivede na zápas i početnou skupinu věrných fanoušků Vikings Kopřivnice.

Sen o semifinále se rozplynul, Rožnov v Kopřivnici slavil postup

clanek kop roz play off3Celá čtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem gradovala dnes v Kopřivnici pátým zápasem a bylo to strhující utkání se vším všudy. Kopřivnice měla snový úvod, ve kterém šla do tříbrankového vedení. Soupeři se během druhé části podařilo srovnat a v poslední třetině se dostal do konce do dvoubrankového vedení. Vikingové zmobilizovali síly v závěru, dvěma brankami srovnali stav na 6:6 a poslali zápas do prodloužení. O postupujícím se ovšem rozhodlo až na nájezdy. V nich se za domácí prosadil pouze Kubátko, za Rožnov byli v sérii pěti nájezdů úspěšní Velech a Barabáš. Pro Kopřivnici sezóna končí, do semifinále soutěže postupuje soupeř z Rožnova.

Ani druhý mečbol Kopřivnice nevyužila, rozhodne páté utkání

clanek roz kop 3zVčerejší utkání vyhrál Rožnov až v nastavení, dneska to byla vcelku jasná záležitost. Kopřivničtí podlehli Rožnovu vysoko 7:3. Po vyrovnané první třetině, která skončil smírně 2:2 Vikingové propadli brankově v prostřední třetině. V té si Rožnov vytvořil během devíti minut čtyřbrankový náskok, na který Kopřivnice reagovala pouze jedinou přesilovkovou trefou. V poslední třetině se Kopřivnici podařilo dostat do tlaku, ale nějaká branka, která by hráče Kopřivnice nakopla k obratu již nepadla. Rožnov uhájil svou palubovku i napodruhé a o postupujícím do semifinále tak rozhodne poslední páté utkání, které je na programu již zítra tj. v pondělí 12. března od 19:30 na SH SOU v Kopřivnici.

Kopřivnice padla v Rožnově v prodloužení, stav čtvrtfinálové série 2:1

clanek roz kop 3zČtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem se přesunula pod Radhošť. Kopřivnice si přivezla vedení v sérii 2:0 a měla možnost sérii ukončit. Nestalo se tak. Rožnov nepustil kopřivnické ani jednou do vedení a Kopřivnice neustále dotahovala těsné vedení. Vikingové prohospodařili ve druhé části pětiminutovou přesilovku a to se později ukázalo jako klíčové. Ikdyž se v závěru kopřivnický podařilo srovnat a poslat utkání do prodloužení nakonec se radoval soupeř, který necelé dvě minuty před koncem nastaveného času vstřelil rozhodující branku.

Série play-off se přesouvá do Rožnova

logo RpRO minulém víkendu odstartovala čtvrtfinálová série play-off Národní ligy svými čtvrtfinálovými koly. Kopřivnice ve volbě soupeřů sáhla po nedalekém Rožnovu a prozatím se to jeví jako dobrá volba. V obou domácích utkáních totiž Vikingové uspěli a v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2:0. Do Rožnova tak budou cestovat se dvěma možnostmi jak celou sérii ukončit.

Kopřivnice zvládla doma i druhé utkání a vede v sérii 2:0

clanek kop roz play off2I druhé utkání čtvrtfinálové série nabídlo vše, co by zápasy play-off měly nabídnout. Kopřivnice neměla příliš dobrý vstup do utkání. Rožnov do utkání vlétl a ujal se vedení. Kopřivnickým se podařilo ještě do přestávky utkání otočit a dostat se do vedení 3:2. V prostřední části Vikingové navýšili své vedení již na 5:2, ale Rožnovu se povedl velký obrat na 5:6. V závěrečné části se podařilo kopřivnickým brzy srovnat a trpělivou hrou opět dokráčeli k vítězství, které nakonec pojistili do opuštěné branky. Série se teď přesouvá do Rožnova a Kopřivnice má dva pokusy na to postoupit do semifinále.