96
239
10884

Sen o semifinále se rozplynul, Rožnov v Kopřivnici slavil postup

clanek kop roz play off3Celá čtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem gradovala dnes v Kopřivnici pátým zápasem a bylo to strhující utkání se vším všudy. Kopřivnice měla snový úvod, ve kterém šla do tříbrankového vedení. Soupeři se během druhé části podařilo srovnat a v poslední třetině se dostal do konce do dvoubrankového vedení. Vikingové zmobilizovali síly v závěru, dvěma brankami srovnali stav na 6:6 a poslali zápas do prodloužení. O postupujícím se ovšem rozhodlo až na nájezdy. V nich se za domácí prosadil pouze Kubátko, za Rožnov byli v sérii pěti nájezdů úspěšní Velech a Barabáš. Pro Kopřivnici sezóna končí, do semifinále soutěže postupuje soupeř z Rožnova.

Ani druhý mečbol Kopřivnice nevyužila, rozhodne páté utkání

clanek roz kop 3zVčerejší utkání vyhrál Rožnov až v nastavení, dneska to byla vcelku jasná záležitost. Kopřivničtí podlehli Rožnovu vysoko 7:3. Po vyrovnané první třetině, která skončil smírně 2:2 Vikingové propadli brankově v prostřední třetině. V té si Rožnov vytvořil během devíti minut čtyřbrankový náskok, na který Kopřivnice reagovala pouze jedinou přesilovkovou trefou. V poslední třetině se Kopřivnici podařilo dostat do tlaku, ale nějaká branka, která by hráče Kopřivnice nakopla k obratu již nepadla. Rožnov uhájil svou palubovku i napodruhé a o postupujícím do semifinále tak rozhodne poslední páté utkání, které je na programu již zítra tj. v pondělí 12. března od 19:30 na SH SOU v Kopřivnici.

Kopřivnice padla v Rožnově v prodloužení, stav čtvrtfinálové série 2:1

clanek roz kop 3zČtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem se přesunula pod Radhošť. Kopřivnice si přivezla vedení v sérii 2:0 a měla možnost sérii ukončit. Nestalo se tak. Rožnov nepustil kopřivnické ani jednou do vedení a Kopřivnice neustále dotahovala těsné vedení. Vikingové prohospodařili ve druhé části pětiminutovou přesilovku a to se později ukázalo jako klíčové. Ikdyž se v závěru kopřivnický podařilo srovnat a poslat utkání do prodloužení nakonec se radoval soupeř, který necelé dvě minuty před koncem nastaveného času vstřelil rozhodující branku.

Série play-off se přesouvá do Rožnova

logo RpRO minulém víkendu odstartovala čtvrtfinálová série play-off Národní ligy svými čtvrtfinálovými koly. Kopřivnice ve volbě soupeřů sáhla po nedalekém Rožnovu a prozatím se to jeví jako dobrá volba. V obou domácích utkáních totiž Vikingové uspěli a v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2:0. Do Rožnova tak budou cestovat se dvěma možnostmi jak celou sérii ukončit.

Kopřivnice zvládla doma i druhé utkání a vede v sérii 2:0

clanek kop roz play off2I druhé utkání čtvrtfinálové série nabídlo vše, co by zápasy play-off měly nabídnout. Kopřivnice neměla příliš dobrý vstup do utkání. Rožnov do utkání vlétl a ujal se vedení. Kopřivnickým se podařilo ještě do přestávky utkání otočit a dostat se do vedení 3:2. V prostřední části Vikingové navýšili své vedení již na 5:2, ale Rožnovu se povedl velký obrat na 5:6. V závěrečné části se podařilo kopřivnickým brzy srovnat a trpělivou hrou opět dokráčeli k vítězství, které nakonec pojistili do opuštěné branky. Série se teď přesouvá do Rožnova a Kopřivnice má dva pokusy na to postoupit do semifinále.

Kopřivnice vkročila do play-off úspěšně, Rožnov padl 5:3

clanek kop roz play offSkoro identické utkání jako v základní části sehráli kopřivničtí florbalisté v prvním utkání play-off proti Rožnovu. Takticky svázaný zápas ve kterém Rožnov vedl se podařilo do konce druhé části kopřivnickým otočit. Rozhodující moment utkání byl na začátku poslední třetiny. V něm si Kopřivnice vytvořila zřejmě rozhodující čtyřbrankový náskok. Soupeř sáhl již 10 před koncem k power play a vytvořil si místy drtivý tlak. Zápas se Rožnovu podařilo dvěma brankami notně zdramatizovat, Kopřivnici zachránilo i břevno, ale vítězství nakonec Vikingové ubránili a ujali se vedení v sérii 1:0.

O víkendu startuje play-off, Kopřivnice se utká s Rožnovem

logo RpRPrvní čtvrtfinálové souboje v play-off jsou na programu o nadcházejícím víkendu. Kopřivnice ukončila základní část na skvělém 2. místě a mohla si jako druhá v pořadí vybrat svého soupeře v play-off. Volba padla na nedaleký Rožnov p. R., který v základní části zůstal trošku za očekáváním, ale do play-off se přece jen dostal. Série hraná na tři vítězná utkání startuje dvěma zápasy na kopřivnické palubovce.

Proběhla volba soupeřů pro čtvrtfinále play-off, Kopřivnice vyzvala Rožnov

play offV neděli večer proběhla volba soupeřů pro čtvrtfinále play-off Národní ligy divize východ. Kopřivnice skončila po základní části na skvělém druhém místě a měla jako druhá možnost výběru soupeře. Náchod možná překvapivě sáhl po Horní Suché a tak pro Kopřivnici to byla v podstatě jasná volba. Ze zbylé trojice Rožnov, Opava a Třebíč sáhla právě po nedalekém sousedovi z pod Radhoště.

Kopřivnice otočila utkání v Třebíči a po základní části skončí druhá

clanek trebic koprivnicePoslední kolo základní části Národní ligy zavedlo Kopřivnici na palubovku Třebíče. Po dvou třetinách drželi hráči Kopřivnice vyrovnaný stav 4:4. V poslední třetině se Třebíč dostala do jednobrankového vedení, ale Vikingové měli opět drtivý závěr. V posledních sedmi minutách utkání čtyřmi brankami v řadě převážili zápas na svou stranu a zvítězili 9:6. Skvělé utkání odehrál kopřivnický Lukáš Vávra, který zaznamenal celkem šest branek a připsal si dokonce i jednu asistenci.

Poslední zápas základní části odehraje Kopřivnice v Třebíči

logo snipers trebicNárodní liga, resp. její základní část finišuje. O víkendu se odehraje poslední kolo, které definitivně určí konečné pořadí. Před posledním kolem už je jasná osmička týmů pro play-off, která bude bojovat o postup do 1. ligy a je také jasná čtveřice týmů, které budou bojovat o udržení a příslušnost k Národní lize i v příští sezóně.