2
245
9253

Vikingové v této sezóně končí, Brno jde dál

V sobotu, 9.3.2019 proběhlo 3. a bohužel poslední kolo čtvrtfinálových zápasů mezi domácími Vikingy a brněnskými Gullivery. První dvě třetiny byly v režii hostů, kteří pracně navyšovali skóre zápasu, až se dostali do vedení 3:7. V úvodu třetí třetiny hosté dokonce odskočili do stavu 3:8 a šance srovnat byly mizivé. Závěr zápasu však vypadal jako úvodní stránka z knihy „Jak se hraje play-off“. Kopřivnice poháněna 181 skvělými fanoušky, týmovým duchem a odhodláním začala soupeře přehrávat a minutu a půl před koncem zápasu svítily na časomíře dvě osmičky. Rozhodnout se tedy muselo v prodloužení. Ve „čtvrté“ třetině byla hra 100% vyrovnaná. Prodloužení je náhlou smrtí a štěstí stálo na straně hostů, kteří nakonec potvrdili své kvality a střelou ze středu hřiště tak vítězně ukončili čtvrtfinálové kolo Národní ligy.

Brno vede v sérii play-off 2:0

2. a 3. března se na brněnské palubovce odehrály 2 zápasy play-off. V prvním zápase domácí Brno potvrdilo roli favorita a s čistým svědomím porazilo Vikingy vysoko 0:6. Druhý den to bylo z pohledu Kopřivnice daleko lepší. V závěru zápasu se totiž schýlilo k dramatu, kdy Vikingové vstřelili během 4 minut 3 góly a tím se dostali na dostřel jednoho gólu k remíze a možnosti pokračovat v prodloužení. Čas byl však proti a proto i druhý souboj dopadl vítězstvím pro Gullivers v poměru 8:9.

O víkendu startuje play-off Národní ligy, Gulliveři si vybrali Kopřivnici

Základní část Národní ligy byla dohrána a byla rozuzlena i tajenka, kdo z týmů bude v letošním ročníku hrát o postup a které z týmů čekají boje o udržení. Kopřivnice se dlouho držela na kontakt se špičkou tabulky, ale ne příliš povedená koncovka základní části znamenala propad na konečné 6. místo. Kopřivnice si zajistila boje v play-off, ale přišla o výhodu začínat vyřazovací boje na domácí palubovce.

Kopřivnice padla v boji s Rožnovem

V posledním kole Národní ligy, před zahájením play-off, se kopřivnický tým utkal na palubovce rožnovských sršňů. Síly obou týmu byly poměrně vyrovnané, avšak v koncovce se jednoznačně dařilo lépe domácím, kteří Vikingům nedovolili vést ani jednou v zápase.

Kopřivnice konečně tříbodová

Ve 21. kole Národní ligy Kopřivnice konečně prolomila dlouho šňůru prohraných zápasů. Vikingové hostili aligátory z Valašských klobouků, kteří si s sebou domů odvezli 11 branek. Celý zápas byl v režii domácích, kteří svého soupeře jednoznačně přehrávali ve všech směrech. Hattrickem se může pyšnit Kubátko a pěti body junior Kostelník.

Vikingové na Letku nestačili

V sobotu, 9.2.2019, se v ostravské Sareze utkali Vikingové s domácí Letkou. Kopřivnice počítala s tím, že zápas bude těžký. Po minulé zkušenosti, kdy letka předvedla velmi běhavý florbal, byla Kopřivnice připravena na pořádnou makačku, zvlášť když byla v 11 lidech. Letka Vikingy nakonec přehrála. Kopřivnici chyběla střela, zakončení, důraz a v neposlední řadě i trenér Uvíra.

Áčko doma selhalo

V sobotu, 2.2.2019, se na domácí hale Vikingové poprali s brněnskými Gullivery, kteří okupují druhé místo tabulky Národní ligy. Z tohoto faktu lehce usoudit, že utkání nebude ani zdaleka snadné. Kopřivnice se v zápase vůbec nedostala do vedení, a i přes závěrečnou hru v 6 si nechala vzít 3 body.

Hluk zdolal Vikingy a bere 3 body

Nedělní výjezd zavedl kopřivnické Vikingy do Hluku. Po minulém, velmi tvrdém zápase s Hlukem bylo jasné, že utkání bude velice těžké. Tvrdý florbal za vyrovnaného stavu vydržel 59 minut, naneštěstí pro kopřivnické, sportovní štěstí se přiklonilo na stranu domácích a minutu před koncem zajistil Janča svému týmu 3 body.

Áčko doma dvoubodově

V sobotu, 19.1.2019 doma Kopřivnice hostila sousedy z tabulky. Utkání bylo vyrovnané až do samotného konce. Většinu zápasu vedla Telnice, ale v závěrečné třetině se Vikingům podařilo utkání otočit ve svůj prospěch. Pár chvil před koncem však soupeř zajistil prodloužení, ve kterém se stal hrdinou zápasu Opatřil, který Kopřivnici vystřeli 2 body.

Smolný výjezd do Opavy

12.1.2019 podnikli Vikingové nedělní výjezd do Opavy. Kopřivnice byla jen krůček od toho, aby si domů odvezla 3 body, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila domácím, kteří strhli vedení na svou stranu a tak přebírají Vikingům 3 body.