97
239
10884

Odstartovalo play-off, Kopřivnice neuspěla v Petrovicích a prohrává v sérii 1:0

První zápas čtvrtfinále play-off mezi Petrovicemi a Kopřivnicí zvládli lépe domácí. Ikdyž kopřivničtí vedli po první třetině 2:1, druhá třetina rozhodla o dalším průběhu. V ní totiž domácí zápas třemi brankami v úvodu otočili utkání, které pak dotáhli do vítězného konce. Petrovice nakonec zvítězily 7:3 a ujaly se v sérii hrané na tři vítězná utkání vedení 1:0.

Z.F.K. PETROVICE x FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

Kopřivničtí neodjížděli na první zápas play-off v ideální sestavě a dohromady se dalo pouze 10 hráčů do pole. Částečně vypomohl ještě ne zcela fit kapitán Sládkovský. Naproti tomu Petrovice nastoupily v plné sestavě, ale v první třetině svou početní převahu neukázaly. Dostaly se sice do vedení brankou Firdy, který spoza branky dostal míček za Klinkova záda, ale Kopřivnice odpověděla Kubátkem v přesilovce a v poslední vteřině první třetiny poslal Kopřivnici do vedení Sládkovský. Kopřivnici v první třetině ještě mohlo mrzet neproměněné trestné střílení Opatřila po faulu na Matúše. Výsledek tak mohl být ještě veselejší.

Druhá třetina, resp. její začátek ovšem Kopřivnici hrubě nevyšel. Petrovice hned po 30-ti vteřinách srovnaly a další dvě přesné trefy na sebe nenechaly dlouho čekat. Když ve 30. min. zvyšoval na 5:2 Firda, musel trenér Kopřivnice sáhnout po oddychovém čase. Branky do sítě Kopřivnice se sice podařilo zastavit, ale kopřivnickým se nepodařilo přidat ani jednu branku do sítě soupeře. Do poslední části tak Vikingové vstupovali s tří-gólovým mankem.

Ve třetí části se domácí již příliš do útoku nehnali a snažili se být na míčku. Kopřivnice se sice snažila, ale ztroskotala na chabé koncovce nebo na špatném řešení herních situací. 5 minut před koncem vykřesal naději pro Kopřivnici Soukal, který pěknou střelou snížil. Bohužel drama se nekonalo,. Soupeř vzápětí navýšil na 6:3 a riskantní otevřenou hru kopřivnických nakonec ještě potrestal Čížek sedmou brankou.

"První utkání jsme nezvládli. Bohužel špatně jsme řešili herní situace, ztráceli lehlé míče a hlavně jsme neproměňovali šance. To všechno musíme do zítřka zlepšit, jestli chceme uspět." dodal k prvnímu zápasu play-off trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky zápasů play-off a play-down, naleznete zde.