137
592
11677

Přestřelku v Horní Suché Kopřivnice nezvládla, podlehla 9:7

muziA HS 14 1 201716. kolo Národní ligy divize východ zavedlo kopřivnické hráče na palubovku Horní Suché. V nové hale Na Císařství se konala opět přestřelka jako tomu ve vzájemných utkáních s tímto soupeřem bývá. V první části se podařilo Kopřivnici jít do vedení 4:1, ale druhá část se Vikingům nepovedla. Soupeři dovolili utkání otočit a v poslední třetině je pustili dokonce do čtyřbrankového vedení. Kopřivnice se sice snažila, ale na vyrovnání nebo obrat nebyly ani fyzické ani morální síly.

FbK Horní Suchá x FBC Vikings Kopřivnice 9:7 (1:4, 5:1, 3:2)

Utkání začalo ve svižném tempu, několik šancí měli oba týmy, nicméně skórovat jako první se podařilo Kopřivnici, když se povedenou střelou prezentoval kapitán Lichnovský. Soupeř odpověděl srovnáním Žwaka, ale vedení si Kopřivnice vzala o dvě minuty později Kubátkem. V 15. min. měla Kopřivnice šanci na navýšení skóre v přesilovce, kterou nevyužila, nicméně v závěru 2x udeřili Soukal a Fojtů, kteří dali kopřivnickým vedení 4:1.

Ve druhé části se soupeři brzo podařilo skórovat a snížit na 2:4. Varování nebrali příliš hráči vážně a přišel další trest při proměněném trestném střílení soupeře. Když Holeš ve 28. min srovnával na 4:4 začínalo se od nuly. Pro Kopřivnickým bylo ovšem v promrzlé hale pěkně horko. Soupeři bylo nabídnuto další trestné střílení. Při něm byl faulován hornosušský Kopia a nejen, že měl možnost reparátu, ale bylo jasné že za zákrok půjde další z hráčů na trestnou lavici. Branku sice Kopia vstřelil, ale rozhodčí ji neuznali. Následovala tak dvojnásobná přesilovka soupeře, kterou se štěstím Kopřivnice ubránila. Naposledy šla do vedení Kopřivnice ve 36. min. kdy se podruhé v zápase prosadil junior Fojtů. soupeř měl ovšem přichystanou odpověď a srovnal a navíc 10 vteřin před druhou sirénou šel poprvé do vedení.

Do třetí části si soupeř přenesl herní pohodu a nedůraznou a někdy naivní hru trestal z obdivuhodnou lehkostí. Skóre se zastavilo až na hrozivých 9:5. Kopřivnice se snažila a podařilo se ji dvěma rychlými trefami snížit na 9:7. Velkou šanci měli Vikingové v další přesilové hře, ale soupeř někdy i s velkým štěstím odolal. Výsledek nezměnila ani závěrečná power-play, Kopřivnice ji nesehrála špatně, soupeř byl pod tlakem a ostřelován ze všech stran, ale k branka naděje už nepadla.

"Zápas jsme prohráli ve druhé části. V té první jsme hráli dobře, proměňovali šance. Pak jsme soupeře začali pouštět do přečíslení, které trestal. Ani závěrečná třetina nebyla úplně špatná z naší strany. Bohužel v 11-ti hráčích do pole proti početnějšímu soupeři nám došly síly a stíhací jízdu jsme i přes drtivý tlak v závěru nezvládli dokončit." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky NL mužů naleznete zde.