86
363
13522

Kopřivnice porazila Bystřici vysoko 13:2

muziA bystrice 20 1 2018Měla to být povinná výhra a také byla. Soupeř přicestoval do Kopřivnice pouze v deseti hráčích do pole a na soupisce neměl ani jednoho z obávaných ostrostřelců z dvojice Chocholáč - Prášil. Kopřivničtí sice skórovali hned v úvodu, ale do většího vedení se dostali až v závěru první části. Po dvou třetinách se soupeř pořád držel a na tabuli svítilo přijatelné skóre 6:2. Ve třetí třetině postupně Kopřivnice navyšovala skóre, které se zastavilo až na konečných 13:2.

FBC Vikings Kopřivnice x ASK Bystřice n. Pernštejnem 13:2 (4:0, 2:2, 7:0)

Kopřivnici se podařilo otevřít skóre již po minutě a půl a otevřít tak účet zápasu velice brzy. Prvním střelcem byl junior Fojtů. I přes místy drtivou převahu se další branky podařilo vsítit až v závěru třetiny. Na 2:0 zvyšoval Kubátko, na 3:0 Lichnovský a povedenou první část završil Lukáš Vávra pěknou samostatnou akcí.

I ve druhé třetině pokračovala Kopřivnice v aktivní hře, ale i soupeř se dokázal prosadit. Dorážkou snížil ve 25. min. Dvořák. V polovině třetiny se kopřivničtí prosadili 2x v rychlém sledu a po brankách Šimíčka a Kubátka svítilo na ukazateli skóre 6:1. Poslední slovo v prostřední části měl ale soupeř a to opět Dvořák, který v přečíslení 2 na jednoho nedal Klinkovi střelou pod horní tyč žádnou šanci.

Na konci druhé třetiny byl vyloučen bystřický Zavadil a přesilovou hru si Kopřivnice přenesla do části třetí. A přesilovka to byla úspěšná protože Štefek zvyšoval na 7:2. Ve 44. min. byl poslán za hru rukou na trestnou lavici kopřivnický Fojtů, ale přesilovku soupeř nevyužil a naopak Šimíček po pěkné individuální akci zvyšoval už na 8:2. Do konce zápasu se Kopřivnice snažila a dalšími pěti brankami završila povedený večer na konečných 13:2. Zajímavostí je, že poslední tři branky padly do soupeřovy sítě v posledních 35 vteřinách zápasu. Nejlépe se v utkání dařilo Lukáši Vávrovi, který si připsal v zápase hattrick.

"Jsem rád, že jsme utkání zvládli bez většího zaváhání. Hráči šli od první minuty za jasným vítězstvím a soupeře jsme až na pár momentů v podstatě k ničemu nepustili." doplnil k vysokému vítězství trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.