714
1814
41657

Mužům se podařilo otočit utkání s Havlíčkovým Brodem

clanek muzi hb 27 1 2018Kopřivnice v rámci 18. kola Národní ligy cestovala až do dalekého Havlíčkova Brodu. Zápas se pro kopřivnické nevyvíjel příliš dobře. Domácí po první části vedli 2:1 a své vedení ve druhé části ještě o jednu branku navýšili. V závěrečné třetině ovšem Vikingové zabojovali, srovnali na 3:3 a vynutili si prodloužení. V něm dokonal obrat obránce Kresta, který kopřivnickým zajistil bonusový bod navíc.

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons x FBC Vikings Kopřivnice 3:4p (2:1, 1:2, 0:2)

V úvodu utkání domácí na Kopřivnici doslova vlétli. Hráli s vysunutým presingem a kopřivničtí měli několikrát velké problémy s rozehrávkou. S aktivní hry Brodu také vyplynula první branka. Po závaru před kopřivnickou brankou se k odraženému míčku dostla domácí Kasper a otevřel skóre utkání. Kopřivnice kontrovala o chvíli později Vávrou, jehož tečovaná střela skončila za zády domácího brankáře. V 9. min. byl vyloučen kopřivnický Zátopek za držení a ikdyž Kopřivnice oslabení dobře bránila v úplném závěru početní výhody přece jen inkasovala. Střela Horského prošla mezi nohama za Klinkova záda. Soupeř se dostal do vedení a byl lepším týmem. Kopřivnice nejenže nic dopředu nepředvedla, ale mohla být ráda, že rozdíl skóre zůstalo pouze jednobrankové.

Ve druhé části se přece jen kopřivničtí zvedli a podařilo se vypracovat i několik šancí. Vázla však koncovka a v polovině druhé části přišel trest v podobě třetí branky do kopřivnické sítě. Byla to škoda, protože to bylo v době, kdy se kopřivnická hra zlepšila a měla několik šancí na srovnání stavu. Po třetí brance opět hra kopřivnických upadla a do konce druhé třetiny se skóre neměnilo.

Ve třetí třetině musela Kopřivnice přidat na obrátkách a to se povedlo. Vedlo k tomu stažení hry na dvě formace a přišly první výsledky. v 50. min. se ze standardní situace prosadil obránce Fojtů a dostal Kopřivnici na dostřel. Velkou šanci na srovnání stavu měla Kopřivnice v zápětí, kdy byl brodský kapitán Roztočil poslán za hrubost na 2 min. na trestnou lavici. Přesilovku nesehrála Kopřivnice špatně, ale kýžená vyrovnávací branka z ní nepadla. Vyrovnání zařídil kopřivnickým nejproduktivnější hráč zápasu Vávra. Kubátko poslal od mantinelu střílenou nahrávku vzduchem, kterou kopřivnický sniper usměrnil pod horní tyč. Závěr byl trošku hektický. Hrálo se nahoru dolů a oba týmy si vypracovaly několik šancí. Rozhodují branka však v základní hrací době už nepadla.

Přišlo tedy na řadu prodloužení 3 na 3. V něm si Kopřivnice zajistila druhý bod, když se ve druhé minutě dostali hráči do přečíslení a obránce Kresta po nahrávce Vávry zametl míček do odkryté branky.

"Ikdyž tomu postavení v tabulce neodpovídá byl to pro nás hodně težký soupeř a zápas. Brod hrál aktivně, byl nebezpečný. My jsme si vítězství vybojovali v poslední třetině, kdy jsme se zvedli a konečně začali proměňovat šance. Vítězství je to cenné protože nás opět posunulo blíže play-off." zhodnotil venkovní utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.