300
776
41657

Kopřivničtí zvládli domácí zápas proti Rožnovu a zajistili si play-off

clanek kopr rpr 03 02 2018Kopřivnický tým si připsal domácí vítězství 6:4 nad sousedem z Rožnova a 3 kola před koncem základní části si zajistil play-off. Situace v tabulce je taková, že Vikingové už nemohou skončit hůře než na 8. místě. Zápas s Rožnovem přilákal do ochozů haly početné skupiny obou táborů a nutno říci, že se bylo na co dívat. Vyrovnané utkání zlomili Vikingové začátkem třetí části, když Rožnovu odskočili na rozdíl čtyř branek. Rožnov nesložil zbraně, pustil se v závěru do power-play, ale více než dvě snižující branky jim kopřivničtí hráči nedovolili.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p. R. 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Důležitý krok k zajištění play-off udělali kopřivničtí dnes večer na domácí hale SOU. V pohledném utkání porazili Rožnov 6:4, což zajišťuje tři kola před koncem základní části nejhůře 8. místo. Zápas začal vzájemným oťukáváním, nicméně první šanci měli hosté. I první přesilová hra přišla hodně brzy. Domácí Kubátko byl hned ve 3. min. poslán na trestnou lavici a dal tak Rožnovu velkou šanci na otevření skóre. Rožnov ovšem přesilovku nevyužil, ba co více inkasoval po brejku Opatřila. V 15. min. se podařilo Rožnovu srovnat, ale Kopřivnice měla schovanou rychlou odpověď. Vávra vrátil vedení opět na Kopřivnickou stranu po minutě hry.

Ve druhé části měla i Kopřivnice šanci zvýšit vedení v přesilové hře po faulu Viktoříka. Přesilovky bohužel nejsou silnou kopřivnickou zbraní a nebylo tmu ani v tomto utkání. Rožnov neměl moc práce s ubráněním kopřivnické početní výhody a ve 32. min srovnal. Byla to škoda, protože Kopřivnice měla více ze hry i více šancí, jen je nedokázala využít. Důležitým faktorem bylo, že Kopřivnice vždy dokázala reagovat na srovnání soupeře. Tentokrát opět po minutě po srovnání poslal Kopřivnici do vedení dorážkou Kubátko.

Třetí část začala Kopřivnice ve velkém stylu. Hned po dvou minutách zvýšil na 4:2 Podlezl, po něm Šimíček a snovou pětiminutovku završil v 5. min. opět Podlezl, který zvyšoval již na 6:2. Rožnov pak začal s vysokým pressingem a snažil se se zápasem něco udělat. Již 8 minut před koncem sáhl Rožnov k riskantnímu kroku hry bez brankáře a vyplatilo se mu to. V 53. a 55. min. dvěma trefami snížil rožnovský Zimmer a o drama bylo postaráno. Kopřivnickým se naštěstí již podařilo Rožnov ubránit a také ubránit vítězství 6:4.

"Jsem rád, že jsme domácí utkání zvládli a s předstihem si zajistili play-off. Do konce zbývají 3 kola, ve kterých doufám zabojujeme a udržíme první čtyřku, která by nám dávala výhodu začínat play-off dvěma zápasy na domácí palubovce." dodal k utkání trenér domácích Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.