299
776
41657

Kopřivnice padla po boji v Opavě 4:3

clanek opava kopr 10 2 2018Byl to souboj o třetí místo v tabulce, který nakonec zvládla lépe domácí Opava. Kopřivnice ovšem podala velice dobrý výkon s pěticí juniorů v sestavě a až do samého závěru mohla pomýšlet na body. Jako klíčová pasáž zápasu se ukázala prostřední část ve které si opavští vytvořili dvoubrankový náskok, který se již Kopřivnici nepodařilo dohnat. V tabulce Národní ligy se Opava dostala o bod Kopřivnici, která je nyní čtvrtá.

S.K. P.E.M.A. Opava x FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:0, 2:0, 1:2)

Do Opavy odjížděla Kopřivnice v poměrně improvizované sestavě. Absenci klíčových hráčů doplnili junioři a nutno říct, že svou roli zvládli, protože byli zkušenějším opavským hráčům rovnocenným soupeřem. První část začala nabídla hned od úvodu rychlý pohledný florbal v němž otevřela skóre první Kopřivnice. Jahoda našel zpoza branky Opatřila a bylo to 1:0. I v dalších minutách hrála Kopřivnice aktivně a měla šanci v přesilovce na zvýšení skóre, bohužel nestalo se tak. I soupeři byla nabídnutá početní výhoda, Kopřivnice ji sehrála aktivně, dokonce se dostala do velké šance, ale hráči zapomněli na zadní vrátka a soupeř srovnal.

Druhá část se kopřivnickým příliš nepovedla. Soupeř zvýšil obrátky a kopřivničtí se dostávali pod tlak. Hrálo se málo na míčku a šancí na skórování měli Vikingové opravdu poskromnu. Pouhé 4 střely na branku v průběhu celé druhé třetiny jsou toho důkazem, že Opava toho Kopřivnici moc nedovolila. Ve 33. min. dopravil Kostolány míček za Klinkova záda a o 2 min. později zvyšoval střelou přes obránce opavský Šimčík.

Do třetí třetiny vstoupili kopřivničtí o mnoho lépe. Hráli více aktivně a přišla první odměna ve formě snižující branky. Soukal nastřelil míček z poloviny hřiště a Zátopek tečí změnil směr tak, že opavský Martínek v brance již neměl nárok zareagovat. Opava si dvoubrankové vedení vzala za 5. minut zpět. Šimčík dostal na střed přihrávku od Klečky a Klinka byl bez šance. V 52. min. byla Kopřivnickým opět nabídnuta přesilová hra a také možnost snížení. Tentokrát se to podařilo. Sládkovský nabil Krestovi, který bombou pod horní tyč vykřesal naději na body. V závěru se pustila Kopřivnice do napadání, odvolala i brankáře, ale vyrovnat se nepodařilo. Opava uhájila těsnou výhru 4:3.

"Sestava na utkání do Opavy se nerodila lehce. Chyběl nám stále nemocný kapitán Lichnovský, do zápasu nezasáhla ani obránce Šimíček nebo nejlepší střelec Vávra. O to více mě těší, že jsme odehráli velice pěkné utkání i s pěticí juniorů a nebyli jsme od bodů daleko. Do konce základní části nám zbývá odehrát dvě utkání, tak doufám, že konečnou 4. příčku udržíme." dodal po utkání trenér Kopřivnice Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.