9
278
9762

Kopřivnice drtivým závěrem porazila Žďár

clanek kopr zdar 17 2 2018Předposlední kolo Národní ligy nabídlo na sportovní hale v Kopřivnici dramatickou koncovku až do samého závěru. Kopřivnice po dvě třetiny tahala v zápase proti Žďáru za pomyslný kratší konec provazu. Po první části prohrávali domácí 2:3. Po druhé třetině se podařilo soupeři náskok ještě navýšit a s Vikingy to nevypadalo dobře. V poslední části se ovšem kopřivničtí vzepjali k heroickému výkonu. V power-play srovnali stav na 5:5 a protože soupeř potřeboval v bojích o play-off plný počet bodů odvolal v závěru brankáře, čehož využil kopřivnický Šimíček a vystřelil svým čtvrtým gólem Kopřivnici vítězství!

FBC Vikings Kopřivnice x Hippos Žďár n. Sázavou 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)

Soupeř ze Žďáru byl před zápasem pod čárou play-off a v utkání potřeboval bezpodmínečně vyhrát aby měl šanci do play-off zasáhnout. Úvodní branku sice vstřelili domácí a snažili se mít zápas pod kontrolou soupeři stačila pouhá minuta na obrat skóre. V 17. min. po ubráněném oslabení Kopřivnice soupeř se soupeř prosadil potřetí a Kopřivnice možná pochopila, že zápas to nebude vůbec jednoduchý. Těsně před koncem třetiny se podařilo alespoň snížit Šimíčkovi, který brankově načal svůj velký večer.

Ve druhé části pokračovala bitva ve které soupeř šel opět do dvoubrankového vedení. Kopřivničtí obránci nechali příliš prostoru před domácí brankou Vášovi a ten trefil přesně pod horní tyč. V 35. min. snižoval Šimíček, ale v závěru druhé části fauloval Šimíček a bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil zkušený Tlustoš a završil hattrick. Kopřivnickým se tedy ani ve druhé části nepodařilo soupeře přehrát, ba co víc soupeř ještě navýšil své vedení o dvě branky.

V poslední třetině začala Kopřivnice náporem. Hráči byli nabádáni aby maximálně zjednodušili a zefektivnili hru. Opticky měla Kopřivnice místy až drtivý tlak, ale ke kýženým brankám to nevedlo. Soupeř obětavě bránil a byl nebezpečný z brejků. 5 minut před koncem se kopřivničtí odhodlali k hře bez brankáře a vyplatilo se. Na 5:4 snížil Šimíček a po něm o chvíli později kapitán Lichnovský. Zápas gradoval v samotném závěru. Remízový stav pro soupeře nic neřešil a tak odvolal brankáře. Nahrávku ovšem zachytil všudybyl Šimíček a svým čtvrtým gólem 7 vteřin před koncem zajistil Kopřivnici vítězství.

"Já osobně jsem čekal těžký zápas. Soupeř hrál o všechno, byl houževnatý, bojoval a my jsme měli velké problémy se prosadit. Vyšel nám závěr, kdy jsme v power-play srovnali a nakonec i se štěstím zvítězili. Musím vyzdvihnout v zápase obránce Šimíčka, který byl u všech šesti branek. Čtyři sám vstřelil a na dvě nahrál." doplnil k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.