9
278
9762

Kopřivnice otočila utkání v Třebíči a po základní části skončí druhá

clanek trebic koprivnicePoslední kolo základní části Národní ligy zavedlo Kopřivnici na palubovku Třebíče. Po dvou třetinách drželi hráči Kopřivnice vyrovnaný stav 4:4. V poslední třetině se Třebíč dostala do jednobrankového vedení, ale Vikingové měli opět drtivý závěr. V posledních sedmi minutách utkání čtyřmi brankami v řadě převážili zápas na svou stranu a zvítězili 9:6. Skvělé utkání odehrál kopřivnický Lukáš Vávra, který zaznamenal celkem šest branek a připsal si dokonce i jednu asistenci.

Snipers Třebíč x FBC Vikings Kopřivnice 6:9 (3:2, 1:2, 2:5)

Kopřivnice hrála v Třebíči o lepší výchozí pozici do play-off, domáci Snipers to mohli brát jako přípravu na vyřazovací boje. První branku se podařilo vstřelit kopřivnickému Kubátkovi, který se v 6. min. prosadil dorážkou. Soupeř měl ovšem připravenou rychlou odpověď. Po rozehrávce z poloviny od mantinelu kopřivničtí špatně rozebrali hráče, Mátl našel krosem Štveráčka a bylo srovnáno. Ve 13. min. šla Kopřivnice opět dovedení, když se v zápase trefil Vávra. Soupeři se ovšem do přestávky podařilo nejen vyrovnat, ale i jít do vedení po trefách Papouška a Macálky.

Ve druhé části nastřelil junior Jahoda tyč, ale vyrovnání přišlo až později z hole Vávry. Ve 35. min. měl soupeř první přesilovou hru po sekání Kubátka. Přesilovku se podařilo ubránit a těsně po jejím konci strhl vedení na kopřivnickou stranu Vávra. Soupeři se podařilo opět srovnat a bylo to v přesilové hře těsně před druhou přestávkou.

Po vyrovnaných dvou třetinách o zápase rozhodla poslední část. Tu nezačala Kopřivnice dobře, protože soupeř po 47 vteřinách jde opět do vedení 5:4. Vedení netrvalo dlouho, kopřivnický Baďura se dostal do šance a i přesto že byl faulován chladnokrevně zakončil bekhendem pod horní tyč. Ve 46 min. Snipers opět strhávají vedení na svou stranu, Mátl se dokázal prosadit jeden na jednoho a nadvakrát dostal míček za Klinkova záda. Zápas gradoval v závěru, Kopřivnice se snažila srovnat a dostala výhodu přesilové hry. Tu Kopřivnice sehrála skvěle a Baďura srovnal. Závěr utkání patřil kopřivnickým resp. jednomu hráči a to Lukáši Vávrovi. Ten nejprve dvěma brankami poslal Kopřivnici do vedení o dvě branky a své šestibrankové představení završil devátou brankou do opuštěné klece.

"Být druhý po základní části je pro nás určitě úspěch. Utkání jsme odehráli opravdu dobře, soupeře jsme nepustili do většího vedení, drželi se na dostřel a v závěru jsme rozhodli a to díky dnes šestibrankovému střelci Lukáši Vávrovi." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.