37
515
12150

Kopřivnice vkročila do play-off úspěšně, Rožnov padl 5:3

clanek kop roz play offSkoro identické utkání jako v základní části sehráli kopřivničtí florbalisté v prvním utkání play-off proti Rožnovu. Takticky svázaný zápas ve kterém Rožnov vedl se podařilo do konce druhé části kopřivnickým otočit. Rozhodující moment utkání byl na začátku poslední třetiny. V něm si Kopřivnice vytvořila zřejmě rozhodující čtyřbrankový náskok. Soupeř sáhl již 10 před koncem k power play a vytvořil si místy drtivý tlak. Zápas se Rožnovu podařilo dvěma brankami notně zdramatizovat, Kopřivnici zachránilo i břevno, ale vítězství nakonec Vikingové ubránili a ujali se vedení v sérii 1:0.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p.R. 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

V sobotu večer se na sportovní hale SOU rozehrálo čtvrtfinále play-off Nárofní ligy mezi Kopřivnicí a Rožnovem. V první třetině to byla hodně taktická bitva, oba týmy se oťukávaly a hledaly místo, jak ohrozit branku. Kopřivnice s řadou juniorů v sestavě se snažila osobní obranou eliminovat útoky soupeře a to se ji dařilo. Za zmínku v první části stojí pouze dvě přesilové hry, které byly na obou stranách. Obě zůstaly nevyužity.

Skóre se otevřelo až 23. min. a byl to soupeř, kterému se podařilo skórovat jako prvnímu. Viktoříkovi se podařilo z míčkem dostat obloukem až před branku, kde zakončil. Kopřivnici se dlouho přílič střelecky nedařilo. Rožnov po vedoucí brance držel míček a Kopřivnici vůbec nepouštěl do nějakého tlaku nebo šancí. Kopřivnice byla ale trpělivá a to se jí vyplatilo. Ve 35. min. dostali Vikingové druhou možnost přesilové hry a byli úspěšní. Na konci povedené kombinace byl obránce Soukal, který bombou pod břevno srovnal. I u další branky byl obránce. A to konkrétně Monsport, kterému se podařilo potáhnout míček až na polovinu soupeře a skrytou střelou nachytal rožnovského Obšívače na vzdálenější tyči. Ve druhé části se tak kopřivnickým podařilo otočit utkání a jít do poslední části s jednobrankovým náskokem.

Ten se podařilo v úvodu navýšit veteránem Sládkovským, který svou typickou střelou vymetl horní roh rožnovské branky. Vedení o dvě branky drželi kopřivničtí až do 51. minuty. V ní pak dvěma slepenými brankami Kubátka a Fojtů odskočili už na 5:1. Soupeř reagoval time outem a 9 min. před koncem se pustil do risku bez brankáře. Kopřivnice se místy dostávala pod drtivý tlak a soupeř byl úspěšný. V 54. min. se podruhé prosadil Viktořík a hra v šesti proti pěti pokračovala. V 57 min. se opět Rožnovským podařilo skórovat a na drama bylo zaděláno. I Kopřivnice reagovala time outem a ten zafungoval. Hráči konec doslova odedřeli a mohli slavit první vítězství v sérii.

"Důležité první vítězství se nerodilo lehce. Taktický svázaný zápas jsme ovšem trpělivou hrou zvládli. Věřili jsme systému a ten nám opět proti Rožnovu přinesl úspěch. Znovu se potvrdilo, že Rožnov je neuvěřitelně silný v power play a podařilo se mu utkání řádně zdramatizovat. Kluci to ovšem v závěru odjezdili a zaslouženě můžeme slavit první vítězství." doplnil k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky NL mužů naleznete zde.

Video z utkání můžete zhlédnout na tomto odkazu.