136
592
11677

Kopřivnice zvládla doma i druhé utkání a vede v sérii 2:0

clanek kop roz play off2I druhé utkání čtvrtfinálové série nabídlo vše, co by zápasy play-off měly nabídnout. Kopřivnice neměla příliš dobrý vstup do utkání. Rožnov do utkání vlétl a ujal se vedení. Kopřivnickým se podařilo ještě do přestávky utkání otočit a dostat se do vedení 3:2. V prostřední části Vikingové navýšili své vedení již na 5:2, ale Rožnovu se povedl velký obrat na 5:6. V závěrečné části se podařilo kopřivnickým brzy srovnat a trpělivou hrou opět dokráčeli k vítězství, které nakonec pojistili do opuštěné branky. Série se teď přesouvá do Rožnova a Kopřivnice má dva pokusy na to postoupit do semifinále.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p.R. 8:6 (3:2, 2:4, 3:0)

Kopřivnice nevstoupila do utkání příliš dobře. Nabuzený Rožnov se pustil do domácích hned z ostra a za svou aktivitu byl také odměněn úvodní brankou. Kristek vyslal střelu na branku, kopřivnický Klinka měl zakrytý výhled a míček skončil až v síti. Kopřivnice měla připravenou rychlou dvojitou odpověď. Nejprve se dorážkou prosadil Štefek a po něm Baďura. Obě branky dělilo 50 vteřin a Vikingové šli do vedení. Soupeři se podařilo srovnat Žnivou, který se uvolnil od mantinelu a trefil se přesně na zadní tyč. Do konce první části šla Kopřivnice přece jen do vedení. Brilantní bekhend juniora Štefka skončil přesně v šibenici.

Druhá třetina nabídla velkou ofenzívní přestřelku, kterou začali kopřivničtí brankou Kubátka na 4:2. Za necelou minutu později sehrála dvojice Jahoda-Kresta povedenou kombinaci na jejímž konci byla povedená střela Kresty a vedení 5:2. Rožnov reagoval změnou brankáře a nadechnul se k velkému obratu. Nejprve jim pomohl domácí Sládkovský, který byl vyloučen za sekání a Rožnov snížil. Za další tři minuty bylo opět zle, Rožnov se dostal do přečíslení a Kratochvíl dostal Rožnov na dostřel. Ve 30. min. došlo k několika vyloučením. Rožnov hrál přesilovku nejprve 5 na 4. Po té 4 na tři, ale srovnat se mu nepodařilo. To zařídil zřejmě nejnebezpečnější hráč soupeře Viktořík, který se zmocnil míčku na středu hřiště a střelou k tyči ve 33. srovnal na 5:5. Rožnov se dostal na koně a dostal se i do zaslouženého vedení. Individuální akcí se prosadil Velech a strhl vedení na stranu Rožnova. Do konce třetiny již toho Kopřivnice moc nevymyslela a byla ráda za druhou přestávku.

Ve třetí části se povedlo velice brzy srovnat. Hned v první minutě se chytrou střelou trefil Matúš bylo to 6:6. Hra se po té zklidnila, oba týmy si byly vědomy, že případná další branka by mohla být klíčová a ukázalo se že taky byla. V 53. min. se totiž z nenápadné akce prosadil potřetí v utkání junior Štefek a poslal opět Kopřivnici do vedení. Udržet vedení pomohl i soupeř, který od 53. min hrál v oslabení. Kopřivničtí se ale nikam nehnali a zkoušeli si připravit gólovou příležitost. Minuty ubíhaly a Rožnov sáhl ke svému obávanému power-play. Kopřivnice to ovšem ubránila, nutno ovšem podotknout, že s notnou dávkou štěstí, protože v závěru byl tlak Rožnova drtivý a domácím pomohla i tyč. Výsledek pečetil střelou do opuštěné klece Kubátko a Kopřivnice mohla slavit vedení v sérii 2:0.

"Zápas play-off se vším všudy. Opět to byl boj. Opět jsme vedli, nechali soupeře zápas otočit, abychom v závěru opět strhli vedení na naši stranu. Ukázali jsme velkou morální sílu a štěstí přeje připraveným." doplnil k druhému utkání play-off trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky NL mužů naleznete zde.

Video z utkání můžete zhlédnout na tomto odkazu.