9
278
9762

Kopřivnice padla v Rožnově v prodloužení, stav čtvrtfinálové série 2:1

clanek roz kop 3zČtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem se přesunula pod Radhošť. Kopřivnice si přivezla vedení v sérii 2:0 a měla možnost sérii ukončit. Nestalo se tak. Rožnov nepustil kopřivnické ani jednou do vedení a Kopřivnice neustále dotahovala těsné vedení. Vikingové prohospodařili ve druhé části pětiminutovou přesilovku a to se později ukázalo jako klíčové. Ikdyž se v závěru kopřivnický podařilo srovnat a poslat utkání do prodloužení nakonec se radoval soupeř, který necelé dvě minuty před koncem nastaveného času vstřelil rozhodující branku.

1. FBK Rožnov p.R. x FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (3:2, 1:1, 0:1)

Podle očekávání Rožnov vstoupil do utkání s velkým nasazením až agresivně a kopřivnickým hráčům chvíli trvalo než se v zápase trošku rozkoukali. Navíc Kopřivnice se hned v úvodu provinila hloupým přestupkem špatného střídání a nabídla Rožnovu přesilovou hru. Rožnov přesilovou hru využil a bylo to i vinou až příliš pasivního a laxního bránění při oslabení. Kopřivnice srovnala kapitánem Lichnovským, který se po několika týdenní absenci vrátil do sestavy. V 8. min. si Kopřivnice vybrala trošku smůly, protože inkasovala celkem nešťastnou branku. Kneblovo nahození před Klinkou tečí změnilo směr a skončilo až v síti. Ve 13. min. opět Rožnov hraje přesilovou hru a podaří se mu odskočit po brance Kratochvíla na 3:1. Kopřivnice má ovšem Lichnovského, který jako správný kapitán opět snižuje střelou od mantinelu na 3:2.

Ve druhé části pokračuje přesilovka Kopřivnice, kterou si přinesla z první části, ale ke kýžené brance to nevede. Až o chvíli později se Kubátko dostane k odraženému míčku na středu hřiště a bombou pod horní tyč srovnává stav na 3:3. Ve 25. min. přichází hrubý a nevybíravý faul rožnovského Hegara na kopřivnického Soukala za který zcela po právu obdržel pětiminutový trest. Kopřivnice měla velkou šanci překlopit stav na svou stranu, ale Rožnov se štěstím celou přesilovku ubránil a stav zůstal nezměněn. Ve 33. nabídl Opatřil svým faulem Rožnovu další přesilovou hru a ten ji využil Doleželem. Stav 4:3 vydržel až do konce druhé části a Kopřivnice mohla být ráda, protože Rožnov nevyužil minimálně dvě megašance.

Ve třetí třetině pokračoval bojovný zápas. Ve 45. min. měla Kopřivnice opět na mále, při vyloučení Jahody. Tentokrát, ale oslabení Vikingové ubránili a mohli pomýšlet na závěrečný nápor. Ten se v závěru dostavil. V 57. min. byl navíc vyloučen rožnovský Kristek a Kopřivnice svou šanci využila. Na konci přesilovkové kombinace byl Jahoda, který srovnal na 4:4.

Hra v prodloužení se trošku zklidnila. Možná, že kopřivničtí měli v prodloužení více šancí, kdy mohli rozhodnout, ale na to se nehraje. Hrdinou Rožnova se stal Kristek, který vstřelil vítěznou branku a zajistil Rožnovu snížení v sérii na 2:1.

"Byl to opět zápas play-off se vším všudy, vyrovnaný, bojovný. My jsme se nevyvarovali několika vyloučení a sami nepotrestali dlouhou přesilovku. To bylo pro utkání klíčové. Do nedělního utkání musíme toto všechno zlepšit, pokud chceme uspět." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Video z utkání naleznete na odkazu TVcom.

Kompletní výsledky NL mužů naleznete zde.