37
515
12150

Ani druhý mečbol Kopřivnice nevyužila, rozhodne páté utkání

clanek roz kop 3zVčerejší utkání vyhrál Rožnov až v nastavení, dneska to byla vcelku jasná záležitost. Kopřivničtí podlehli Rožnovu vysoko 7:3. Po vyrovnané první třetině, která skončil smírně 2:2 Vikingové propadli brankově v prostřední třetině. V té si Rožnov vytvořil během devíti minut čtyřbrankový náskok, na který Kopřivnice reagovala pouze jedinou přesilovkovou trefou. V poslední třetině se Kopřivnici podařilo dostat do tlaku, ale nějaká branka, která by hráče Kopřivnice nakopla k obratu již nepadla. Rožnov uhájil svou palubovku i napodruhé a o postupujícím do semifinále tak rozhodne poslední páté utkání, které je na programu již zítra tj. v pondělí 12. března od 19:30 na SH SOU v Kopřivnici.

1. FBK Rožnov p.R. x FBC Vikings Kopřivnice 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Ani na podruhé se kopřivnickým florbalistům nepodařilo porazit Rožnov na jeho palubovce, po včerejší prohře v prodloužení dnes Rožnov vyhrál jasným výsledkem 7:3. Do zápasu vstoupili kopřivničtí hráči daleko lépe než včera. Rožnov opět hrál agresivně dohrával souboje, ale tentokráte už na to byli hráči lépe připraveni. Na první branku se čekalo až do 14. min. po chybě Kresty poslal do vedení domácí Barabáš. Kopřivnice odpověděla bleskově Zátopkem, který obloučkem doklepával střelu Jahody. Chvíli po vyrovnání se prosadil obránce Fojtů, který zakončoval do odkryté branky a poslal Kopřivnici do vedení. Bohužel ne na dlouho. Kopřivnice neodbránila standardku z rohu, při které se Kostelecký nepřiznal k teči a byl na konci vyrovnávací branky.

Ve druhé části se Kopřivnice nevyvarovala oslabení, které nutno dodat bylo hodně sporné a Rožnov trestal a dostal se již do vedení 4:2. Předtím totiž Novosad poslal Rožnov do vedení 3:2. Dvoubrankové vedení dostalo Rožnov na koně, zatímco Kopřivnice nevymyslela dopředu skoro nic. Rožnov dalšími dvěma rychlými brankami odskočil již na 6:2 a z kopřivnickými šancemi na postup to vypadalo bledě. Jiskřičku naděje vykřesal přesilovkový gól Vávry, který snižoval na 6:3.

V poslední třetině se kopřivnickým nemohla upřít snaha, ale prostě to nešlo. Ikdyž se podařilo dostat Rožnov pod tlak, selhala střelba nebo měli kopřivničtí hráči prostě smůlu, viz. střela kapitána Lichnovského, kterou rožnovský brankář vytasil v pádu nataženou rukou. Definitivní tečku za utkáním udělal domácí Viktořík, který proměnil v závěru nařízené trestné střílení při hře Kopřivnice v power-play. Je srovnáno, rozhodne páté utkání, které se odehraje v pondělí 12. března od 19:30 na SH SOU v Kopřivnici.

"Dnes to bylo asi nejpohlednější utkání série. Nám nevyšla prostřední část, kterou jsme nezvládli ani herně ani výsledkově. V poslední části to byla sice velká snaha, ale na hráčích byla vidět trošku frustrace a nedařilo se nám hlavně zakončení. O postupu rozhodne páté utkání, máme výhodu domácí haly, tak je to jen na nás, resp. na hráčích jak utkání zvládnou." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Video z utkání naleznete na odkazu TVcom.

Kompletní výsledky NL mužů naleznete zde.