889
4229
55953

Kopřivnice totálně zničila Přerov

Očekával se vyrovnaný souboj a po první části tomu i výsledek napovídal. Ovšem od poloviny utkání Kopřivnice začala Přerov přehrávat a přidávala jednu branku za druhou. Soupeř si tak z Kopřivnice odvezl jedenáctibrankový příděl.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak MSEM Přerov 11:4 ( 2:2, 3:1, 6:1 ) (textový online)

Kopřivnice zvládla jeden z klíčových zápasů ve 2. lize na výbornou. Přerov vzdoroval jen do začátku třetí části, pak kopřivničtí spustili brankostroj, který se zastavil až na čísle 11.

Od úvodu se hrál velice svižný florbal a diváci se bavili od prvních minut. Oba tým si hned v úvodu vypracovali několik šancí, ale skóre se měnilo až v 7 min., kdy se na středu uvolnil Nehera a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. Za 8 vteřin se prosadil Zdenek Matúš, který přišpendlil míček pod horní tyč a Kopřivnice dvěma slepenými brankami vedla 2:0. Soupeř přitlačil na pilu a dočkal. Ďopan od mantinelu napálil míček před branku a balónek tečovaný tělem domácího Soukala zapadl do branky. Soupeř najednou ožil a Pinďák musel několikrát hasit brankové příležitosti hostů. Za stavu 2:1 měla Kopřivnice možnost odskočit v přesilové hře, ale početní výhodu nevyužila. Naopak ve 14. min. bylo srovnáno. Kopřivničtí hráči nebyli schopni uklidit míček ze středu hřiště a přerovský Koutný trefil k tyči přesně. Do přestávky vydržel nerozhodný stav 2:2, ikdyž oba týmy mohly přidat nějakou tu branku navíc.

Úvod druhé části patřil Přerovu. Ten svou agresivní hrou získával balónky a ve 2. min. se šikovný Hrabal prosadil zpoza branky a převážil misky vah na stranu Přerova. Kopřivnice ovšem zabojovala a podařilo se brzy srovnat. Jmenovitě Klemensovi, který si od mantinelu naběhl na střed hřiště a zamířil přesně. Za dvě minuty bylo opět vše jinak. Zdenek Matúš dorazil střelu Kresty a Kopřivnice opět vedla. Do přestávky se trefil do černého Lichnovský a dal opět kopřivnickým dvoubrankový náskok.

Ve třetí části se Přerov snažil a za svou aktivitu byl odměněn. Při rozehrávce chyboval Matúš a Jurečka bekhendem nedal Pinďákovi šanci. Přerov vycítil šanci, ale Kopřivnice se nezalekla. Jan Matúš využil trošku zmatků při střídání soupeře a z volného úderu opět zvyšuje na rozdíl dvou branek. Pokud Přerov pomýšlel na nějaké body, tak je vrátila na zem dvojice Uvíra, Lichnovský. Oba v rychlém sledu přidali po brance a v podstatě bylo rozhodnuto. Přerov se pustil do napadání, ale kopřivničtí tlak ustáli a trestali otevřenou obranu hostů s nebývalou produktivitou. Na 9:4 zvyšoval bombou Kresta, desátou branku si připsal Opatřil a přerovský zmar završil hattrickem Lichnovský.

Kopřivnice si v soutěži připsala své prozatím nejvyšší vítězství v soutěži a dál setrvává na špici 2. ligy div. IV.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.