708
9542

Muži hned na úvod berou tři body

Vávra ve formě a Kopřivnice bere 3 body

Sezona 2018/2019 bude do jisté míry pro Kopřivnický tým zlomová, dlouhodobé opory – například Tomáš Sladkovský, se rozhodly z různých důvodů nastoupit v letošním ročníku za B-tým, tím se však uvolnilo místo pro juniory.

Skóre zápasu otevřel po přesné přihrávce Daniela Opatřila Lukáš Vávra, ve dvanácté minutě šel na trestnou lavic hráč Rožnova David Žniva. Vinou chybné rozehrávky se dostal hráč soupeře do samostatného úniku, Klinka byl však proti a zasáhl. Na druhé straně pak opět zafungovala kombinace Opatřil – Vávra, v závěru třetiny mohl ještě Friedel navýšit skóre, ale rozhodl se pro přihrávku a  do šaten se tak po první třetině šlo za stavu 2:0.

Skóre ve druhé třetině otevřel Lukáš Vávra, kdy perfektně z voleje trefil nahrávku Adama Štefka a završil Hattrick. Rožnov si pak vytvořil tlak ze kterého vytěžil Kristek  a střelou od poloviny snížil na 3:1.

Začátek třetí třetiny vyšel lépe pro Rožnov, kdy David Žniva střelou z otočky snížil a Rožnov se dostal do tlaku. Proti byl, ale Lukáš Vávra a přesnou ranou k horní tyči navýšil skóre zápasu na 4:2. V závěru zápasu šel Rožnov do power-play. Nebylo jim to však nic platné – nikdo jiný, než Lukáš Vávra po individuální akci zakončenou sklepnutím míčku ze vzduchu do branky, navýšil skóre na konečných 5:2 a uzavřel tím skóre zápasu.

Zápas jsme odehráli podle naších představ. Kluci plnili to co jsme si řekli před zápasem a to vedlo ke třem bodum. Celý tým si zaslouží pochvalu." doplnil k utkáni trenér Milan Uvíra