320
708
9542

Kopřivnice veze ze Žďáru tři body

Mužské áčko cestovalo do Žďáru pouze s 11 hráči do pole, ale i tak chtěli domácím konečně sebrat body. Hala Na Bouchalkách totiž vikingům moc nevyhovuje a poslední dvě sezony odjížděli vždy s prázdnou.

Hippos Žďár nad Sázavou - FBC Vikings Kopřivnice 4:7 (0:2,0:3,4:2) online

Po zahajovacím hvizdu rozhodčího to ale začalo vypadat pro Vikingy nadějně. Žďár v čele s legendou Tlustošem byl ze začátku pasivnější a toho ve 3. minutě využil Kresta, kdy po krásné kombinaci mezi Štefkem a Vávrou dostal míček přímo před bránu a nemýlil se. Domácí byli stále pasivní a Vikingové na míčku nedávali soupeři moc naděje. Ve 14. minutě po chybě na středu hřiště pálil Tlustoš, ale orazítkoval pouze břevno kopřivnické brány. Klinka se postupně rozchytal k famóznímu výkonu a po tlaku domácího týmu se v 19. minutě dostal k míčku Opatřil, který proběhl téměř celé hřiště, napálil míček a z následné dorážky ze vzduchu navýšil na 0:2.

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. Po pár hrozbách domácích, kterým obrana hostů a Klinka nedávali vůbec žádnou šanci, se v 8.minutě prosadil nováček Jahoda, když z levé strany hřiště propálil střelou k tyči Kratochvíla. O tři minuty později se prosadil Kopřivnicky sniper Vávra, který využil chybu v rozehrávce domácích. Hned v dalším střídání vymetl pravý růžek Kubátko, když mu mazaný Zátopek poslal přihrávku zpoza brány a náskok Kopřivnice narostl už na 5 branek.

Ve třetí třetině domácí zvýšili tlak a Vikingové se rázem ocitli v problémech. Naštěstí se ve 4. minutě po krásném rozboru domácí obrany zjevil před branou Štefek a navýšil vedeni na 6:0. To se zdálo být dostačující, jenže nepřesné rozehrávky a zmatky vedly ke snížení, když Klinka nestačil na Dvořáka a Žďár se probral. Kopřivnice stále chybovala a ve 13.minutě dostala dokonce dvojitý úder. Po gólech Dvořáka a Hamana to rázem bylo 3:6.  V 19.minutě domácí odvolali brankáře a po drtivém tlaku bylo sníženo na 4:6. Diváci na hale ožili a hnali domácí za vyrovnáním. Naštěstí se 7 sekund před koncem dostal k míčku Vávra a pojistil vydřenou výhru gólem do prázdné branky.

Začátek zápasu se nám povedl, vubudovali jsme si vysoký náskok, který nám vyhovoval. Ve třetí třetině jsme si nechali dat čtyři branky, které soupeře nabudily. Konec zápasu jsme na konec zvládli a domu vezem tři body." Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.