107
592
11677

Muži nestačili na snipery z Třebíče

V sobotu od 19.hodin startovalo třetí kolo florbalové Národní ligy, pro Vikingy s nepříjemnou pachutí prohry. Domácí borci nestačili na jihomoravský Třebíč a připisují si tak první prohru letošní sezóny.

FBC Vikings Kopřivnice - Sniper Třebič 4:7 (2:2,2:4,1:1)

Zápas se od začátku odehrával ve svižném tempu a zajímavé situace byly k vidění na obou stranách hřiště. První branka padla v 7. minutě, kdy Kuželka prostřelil Klinku a poslal třebíčské do vedení. Na vyrovnání se čekalo do 14. minuty. Lichnovský dostal od mantinelu přihrávku na střed hřiště, vypálil dělovku a Brestovský se jen ohlédl. O dvě minuty později se po krásné kombinaci dva na jednoho prosadil soupeř a strhl vedení opět na svou stranu. Naštěstí byl proti Opatřil a v 18. minutě ze standartní situace srovnal na 2:2.

Vstup do druhé třetiny se Vikingům nepovedl. Oslabení po faulu Lichnovského se ještě ubránit podařilo, ovšem potom začali hosté mířit přesně a během osmi minut odskočili na rozdíl tří branek. Vikingům nešlo vůbec nic, až po zvýšení aktivity se prosadil svou první brankou v sezóně Friedel a dvě minuty před sirénou dal domácím naději na srovnání Šimíček. Třebíč se ale zaleknout nenechala, minutu před koncem třetiny Klinka opět inkasoval a do šaten se odcházelo za stavu 4:6.

Třetí třetina začala opět ve svižném tempu a fanoušci hnali domácí za vyrovnáním. Povedené akce byly vidět na obou stranách, chybělo ale zakončení nebo vždy zakročil brankář. V 9. minutě se Vikingům naskytla přesilová hra, kterou bohužel nevyužili. Čas se krátil a hosté hráli co potřebovali. Dvě minuty před koncem šli domácí do power-play, jenže nepřesnost a chytrá hra hostí vyústila v další inkasovanou branku a bylo rozhodnuto. 5 vteřin před koncem ještě kosmeticky upravil skóre na 5:7 střelou do šibenice Vávra, to už ale Třebíč vzala s úsměvem a zaslouženě si odváží 3 body.

Začátek utkání byl celkem vyrovnaný. Ve druhé třetině nám soupeř dal dva góly, na které se těžko odpovídalo. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme vyrovnat a zápas se pokusit dotáhnout do vítězného konce. Bohužel se nepodařilo. Do budoucna se musíme vyvarovat zbytečných chyb a zapracovat na zakončení."

Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.