447
11677

Muži si zastříleli proti Svitavám

FBC Vikings Kopřivnice - TJ Svitavy 13:2 (4:1,2:0,7:1)

4.kolo Národní ligy zavedlo na palubovku Kopřivnice florbalisty Svitav. Muži ovšem nenechali nic náhodě a po porážce z minulého týdne si zpravili chuť a Svitavy deklasovali rozdílem třídy.

Utkání začalo ve vysokém tempu a už po 3 minutách se radovali domácí po střele Vávry. Svitavy odpověděly o dvě minuty později,kdy Klinka nestačil na střelu Šincla a bylo srovnáno. V 10.minutě se po výběhu od mantinelu prosadil skrytou střelou Kubátko a vrátil vedení na stranu Kopřivnice. Svitavští zvýšili tlak, jenže profitovali domácí, když se z protiútoku prosadil junior Kostelník. Po vyloučení Zacha se v přesilové hře trefil Soukal a do šaten se odcházelo za stavu 4:1.

Druhá třetina se rozjela ve velkém stylu, když se z tlaku před bránou prosadil Opatřil a hned v dalším střídání ze středu hřiště skóroval Friedel. Začaly se stupňovat emoce, Kopřivnice ale organizovaně bránila a soupeře k ničemu nepouštěla.

Ve třetí třetině domácí zaspali, po 20 vteřinách se prosadil Zach a dal Svitavám naději. Ta ale definitivně zhasla, když se o minutu později prosadil Kubátko a vrátil Kopřivnici klid. Domácí byli na koni a spustila se kanonáda. V přesilové hře se prosadil Kostelník, chvíli po něm Šimíček a 10. gól do Svitavské brány dopravil Zátopek. 6 minut před koncem završil hattrick junior Kostelník a Svitavy už odpověď nenašly. Konec zápasu připomínal spíše exhibici a dvěma trefami upravil skóre na 13:2 Vávra.

Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát. Hned od začátku jsme hráli svojí hru a dávali branky, které přinesly na hole klid. Ve druhé třetině jsme si vybudovali náskok, na který už soupeř odpověď nenašel.

Třetí třetinu už jsme si pohlídali a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce.