126
447
11677

Áčko loupilo v Horní Suché

V neděli 7. října zajížděli muži k pátému kolu Národní ligy. Na palubovce Horní Suché, kde se body nezískávají snadno, Vikingové zabojovali a po obratu dvě minuty před koncem berou všechny body.

Horní Suchá - FBC Vikings Kopřivnice 4:5 (2:1,1:2,1:2)

Utkání začalo lépe pro domácí. S šikovnými rozehrávkami a napadáním si Vikingové nevěděli rady a byla to právě Suchá, která měla více šancí otevřít skóre. Pozorný Klinka v bráně ale všechny šance pokryl a to dodalo první impuls hostům se prosadit. Po nádherné rozehrávce, kdy se podařil bezchybný přechod do útoku dostal finální přihrávku na střed hřiště Opatřil, a ten s přehledem propálil Fukalu. Inkasovaná branka ale dodala domácím sílu i chuť. V 15. minutě se samostatným únikem prosadil Žwak a bylo srovnáno. Pohledné akce byly k vidění na obou stranách, jenže nepřesnosti v rozehrávce Vikingů vyústily v přečíslení a po krásné přihrávce mířil přesně Cielecki a dostal Suchou do vedení.

Ve druhé třetině se museli Vikingové od začátku bránit. Ve 3. minutě byl vyloučen na 2 minuty Opatřil a dal domácím šanci přesilové hry. Ta se jim využít podařila. Se štěstím doklepával Ubelauer a zvyšoval na 3:1. Kopřivnice se po inkasované brance zvedla a od poloviny zápasu byla aktivnějším týmem. Když se ve 14. minutě prosadil po přečíslení Friedel, svitla kopřivnickým naděje. Domácí chtěli ubránit jednobrankové vedení, jenže to by nesměli 5 vteřin před koncem třetiny pustit do trháku Opatřila s Vávrou, kde druhý jmenovaný doklepával se sirénou na 3:3.

Třetí část začala opět aktivněji Horní Suchá a po 4. minutách dostal domácí do vedení Třinecký. Kopřivnice začala napadat, zvýšila aktivitu i střelbu a po mele před Fukalou, kde byl faulován Kubátko, rozhodčí nabídl Kopřivnici trestné střílení. K míčku se postavil Vávra, jenže šanci na srovnání neproměnil. Náladu na straně hostů zvedl až ve 12.minutě Opatřil, když po střele Kresty doklepával míček do odkryté branky. Od té doby byla Kopřivnice lepším týmem a tlačila Horní Suchou na útočné polovině. V 58 minutě se prosadil po dorážce Štefek a poslal Vikingy do vedení. Domácí reagovali oddechovým časem a závěrečným power - play, Kopřivnice už si ale obrat podržela a připisuje si tak další 3 body do ligové tabulky.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Nebýt naších zbytečných chyb v přebírání hráčů a zbytečných propadů do obrany, mohli jsme hrát ve větší pohodě a nemuseli  výsledek vždy dotahovat.Nakonec se podařilo vítězství urvat na naší stranu. To nás těší, ale stále je na čem pracovat.