110
224
11677

Vikingové přidávají další 3 body

V 6. kole Národní ligy se na kopřivnické palubovce utkali domácí Vikingové s týmem Opavy. I přes mírnější zaváhání domácího celku v závěru hry se Kopřivnickým podařilo přidat další 3 body do své sbírky vítězstvím 7:5.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. OPAVA 7:5 (1:0, 3:2, 3:3)

Úvod hry byl velmi vyrovnaný. Šance se objevovaly na obou stranách. Mírnější převahu ovšem měli domácí Vikingové, ale plno šancí buď nevyšlo, nebo je zhasil brankář Martínek. Celková snaha o dobytí Opavské branky byla nakonec odměněna prvním gólem zápasu a taky jediným v první třetině, kdy v 19. minutě Lukáš Vávra zajistil klidnější odchod do šaten.

Druhá třetina nabídla divákům více gólových situací. Hned ve 3. minutě opět Vávra ze vzduchu sklepl nabídku Kostelníka a dal Vikingům dvougólový náskok. Asi o minutu později Kubátko svou gólovou akcí ukázal, jak je florbal jednoduchý. Soupeř začal více tlačit na pilu. V 11. minutě Kostolány překonal Klinku a tím snížil na 3:1. Později Repček skrytou střelou skoro z půlky hřiště dával na 3:2. Minutu před koncem 2. třetiny došlo u Opavské brány k mírnější potyčce, která zajistila hru 4 na 4. 3 sekundy před koncem 2. třetiny Opatřil vybídl Šimíčka a naservíroval mu 4. kopřivnický gól i s dezertem.

Závěrečná část zápasu byla poněkud dramatičtější. Ve 4. minutě Opatřil zvyšoval na 5:2, asistenci si připsal brankář Klinka. Netrvalo dlouho a Opava opět snížila na 5:3 a snažila se domácí dotáhnout. Na scénu ale nastoupil domácí Kubátko, který v závěru 3. třetiny Opavským pěkně zavařil. Nádhernou individuální akcí poslal míček za záda Martínka a bylo to 6:3. Minutu a půl před koncem zápasu ještě Opava pomocí power-play zdramatizovala zápas snížením na 6:5 .Poslední slovo měl ale hattrickový Kubátko, který si parádně vymíchal opavského obránce a nekompromisně zavěsil 5 sekund před koncem zápasu, čímž zaslouženě přebíral cenu pro nejlepšího hráče utkání.

"Zápas jsme zvládli, i když to v závěru bylo drama. Musím pochválit celý tým za bojovnost." Doplnil k utkáni trenér Uvíra.