• header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_05.png

Hledat na webu:

Počítadlo:

1599751
Dnes
Včera
Minulý měsíc
205
347
7641

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnice vítězně v derby s Rožnovem

Ani v tabulce druhý Rožnov nezastavil Kopřivnické při jejich spanilé jízdě druhou ligou. Kopřivnice po vítěztví 4:1 prodloužila šňůru neporazitelnosti v lize na uctyhodných 12 zápasů!

1. FBK Rožnov p.R. x FBC Vikings Kopřivnice 1:4 ( 0:2, 0:0, 1:2 ) (textový online)

Druholigové derby nalákalo do ochozů rožnovské haly přes stovku fanoušků a v ochozech nechyběli ani fanoušci a fanynky kopřivnického týmu. Rožnov začal od prvních minut velice aktivně a kopřivničtí měli štěstí, že úvodní tlak soupeře ustáli. Vydatně jim v tom pomohl brankář Pinďák, který byl strůjcem kopřivnického úspěchu v Rožnově. Po úvodním tlaku domácích se přece jen více dostávali na míček kopřivničtí a těm se taky podařilo vstřelit první branku. V 10. min. našel Tadeáš Klemens osamoceného Zdenka Matúše, pro kterého nebyl problém nasměrovat míček do branky. Soupeř se stále tlačil do zakončení, ale jeho pokusy končily na pozorné kopřivnické obraně nebo na kopřivnickém brankáři. V 16. min. se vydal na zteč Podlezl, uplatnil důraz a zvýšil na 2:0. V závěru první části měla Kopřivnice možnost přesilové hry, ale početní výhodu nezužitkovala.

Ve druhé části, která se herně povedla kopřivnickým asi nejlépe bohužel nepadla ani jediná branka. Kopřivnice držela míček daleko častěji a po pěkných kombinacích několikrát přečíslila soupeře a mohla zvýšit svůj náskok. Bohužel opět se projevila slabost v koncovce a navíc kopřivničtí 2x nevyužili přesilovou hru. Místo navýšení vedení na větší a pohodlnější náskok, byl zápas před poslední části v podstatě otevřený.

Hned po konci první minuty byl vyloučen Podlezl za zastřelení míčku a Rožnov měl tak velkou šanci se dostat na dostřel. Naštěstí přesilovku Kopřivnice ubránila a chvíli po ní se po nenápadné akci a střele od mantinelu prosadil Uvíra, který dal Kopřivnici tříbrankový klid. Ve 13. min. se prosadil i soupeř. A byl to Sládkovský, který z Kopřivnice hostuje do konce sezóny v Rožnově. Dlouhý balón si postrčil do vzduchu a trefil přesně. Do konce zápasu zbývalo ještě dlouhých 7. min. a Rožnov si toho byl vědom, že zápas pořád může zvrátit. Po první brance byla Kopřivnice chvilkami pod velkým tlakem, ale podařilo se ho, zejména díky dnes vynikajícímu Pinďákovi, ustát. Paradoxně, když se soupeř nadechoval k velkému náporu a měl řadu šancí přišla studená sprcha. Do protiútoku se vydal Lichnovský, který sice brankáře Rožnova nepřekonal, dorážka Podlezla už skončila v síti. Za stavu 4:1 to Rožnov ještě zkoušel bez brankáře, v závěru při vyloučení Klemense měl dokonce navíc přesilovku umocněnou hráčem v poli navíc, ale dnes už kopřivnický Pinďák nedovolil žádné střele aby skončila za jeho zády.

Kopřivnice zvládla další z těžkých zápasů a z Rožnova si veze plný počet bodů. V sezóně ve 2. lize ještě neztratila ani bod a dál s náskokem 13 bodů neohroženě vládne celé soutěži.

Florbalové soutěže mají teď chvíli vánoční pauzu a 2. liga se rozběhne až 19. ledna, kdy budou cestovat hráči Kopřivnice do Havířova k zápasu proti tamní Slavii.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze