136
592
11677

Kopřivnice nezvládla zápas proti Telnici

V neděli 21.10.2018 se Kopřivnice vydala do vzdálenějších Tuřan, kde se utkala s týmem Telnice. Od prvního zvuku píšťalky to však s kopřivnickýma šlo z kopce. Zápas nezvládli a s vysokou porážkou 4:11 jeli domů.

FBC Vikings Kopřivnice – TROOPERS Orel Telnice 4:11 (0:3, 3:4, 1:4)

První třetina začala z pohledu Vikingů opatrně. Naopak domácí Telnice začala mnohem aktivněji a to se projevilo v 10. minutě, kdy Kopřivnice inkasovala první branku. Hned 2 minuty na to Telnice přidala další gól. Kopřivnice se snažila dotáhnout Telnici, která byla o 2 kroky napřed, ale necelou minutu před první sirénou Telnice ještě využila přesilovku a do šaten se šlo za stavu 0:3.

Druhá třetina začala mnohem nadějněji, než končila ta první. V 2. minutě měli Vikingové možnost snížit díky přesilové hře, ale naopak se Telnice prosadila i v oslabení a vedla o 4 branky. Chvíli na to je stav 0:5. V 11. minutě Šimíček Kopřivnici dodal naději vymetením šibenice. 2 minuty na to se Lichnovský prosadil z přesilové hry a rázem byl rozdíl o 3 branky, což Vikingy začalo rozjíždět. Kopřivnickou naději ale zhasil rozhodčí poněkud přísným rozhodnutím, která měla výsledek přesilovky pro Telnici, která následně během 3 minut přidala 2 branky. 20 sekund před koncem 2. třetiny Vávra jen snížil na 3:7.

V poslední části hry už Kopřivnice jen dohrávala zápas. Telnice si ve třetí části zahrála hned 2 přesilovky, které díky své sehranosti využila, a stav 3:11 byl pro Vikingy útrpný. 5 minut před koncem zápasu ještě Štefek snižoval na 4:11, ale tento gól už vůbec nic neznamenal.

"Zápas se nám vůbec nepovedl, z našich zbytečných chyb padaly góly. Do dalších zápasů se musíme poučit a chyby nedělat." Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.