136
592
11677

Áčko si poradilo s Hlukem

V sobotu 27.10 bylo na programu 8. kolo florbalové Národní ligy a na palubovku Kopřivnice zavítal nováček soutěže FBK Spartak Hluk. K vidění byl vyhrocený zápas plný osobních soubojů a až bravurní závěr určil, že body zůstanou v Kopřivnici.

FBC Vikings Kopřivnice – FBK Spartak Hluk 10:7 (1:2, 4:3, 5:2)

Byl to právě soupeř, který otevřel skóre a už ve 3. minutě to bylo 0:2. Domácí ovšem nenechali nic náhodě a postupným zvyšováním tlaku a hrou na míčku se herně soupeři vyrovnali. První šanci na vstřelení branky dostal Kubátko, ale střela ze střední vzdálenosti orazítkovala pouze břevno. Otevřený florbal nabízel šance na obou stranách, ale na první branku domácího celku se čekalo až do 17. minuty, kdy snížil na 1:2 Opatřil.

Začátek druhé třetiny byl pro domácí úplně z jiného soudku. Ve 2. minutě krásnou střelou od mantinelu srovnal na 2:2 Lichnovský a v 8 minutě dostal domácí do vedení Zátopek. Situace na hřišti se začínala vyhrocovat a rozhodčí si nevěděli rady. V 10. minutě po chybě v obraně hosté srovnali opět na nerozhodný stav a o chvíli později šel Hluk gólem Olberta dokonce do vedení. Vikingové si ale toto nepřipustili a zvýšeným napadáním se dotáhli zpátky na remízu.

Do závěrečné části vlétli domácí jako uragán. Po 55 vteřinách se Kubátko prosadil z velkého brankoviště, o minutu později tečoval střelu Kresty a bylo to 7:5. To by ale nebyl florbal, když Hluk během dvou povedených protiútoků opět srovnal na 7:7. Kopřivnice vypadla z koncentrace a rozhodčí dali hostům přesilovou hru dokonce 5 na 3, když kvůli nedodržení vzdálenosti při volném úderu vyloučili Podlezla a osobní trest za nesportovní chování dostal Vávra. Oslabení Kopřivnice ubránila a 6 minut před koncem zápasu poslal domácí do vedeni junior Kostelník. Hluk reagoval oddechovým časem a následným power-play, jenže semknutý domácí tým využil situace a dva góly do prázdné branky přidali Vávra a posléze Zátopek. Nic na konečným skóre nezměnila ani závěrečná šarvátka, když se hosté nemohli s výsledkem zápasu smířit.

Od začátku byl zápas velice tvrdý a vyrovnaný. Góly padaly z našich chyb, ale když bylo nejhůř, vždy jsme se dokázali semknout a ve správný čas udeřit. Výhry si ceníme a je vidět, že když se chce, jde všechno." Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.