113
224
11677

Kopřivnice veze z Brna 1 bod

9. kolo Národní ligy zavedlo kopřivnický tým do Brna, kde Vikingové porovnali síly s brněnskými Gullivery. Utkání bylo velmi vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo až v prodloužení, kde se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Vikingové tedy vezou domů 1 bod.

FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:5p (3:1, 0:2, 1:1, 0:1)

První třetina začala lépe pro domácí Brno. Gulliveři na nic nechtěli čekat a hned ve 3. minutě se prosadil Vrtěl. Pár sekund na to měla Kopřivnice výhodu přesilové hry. Vikingové přesilovku ihned využili, tedy konkrétně Šimíček, který z výběhu trefoval přesně. Zbytek 1. části patřil jen Kopřivnici. V 11. minutě Kubátko šikovně skóroval zpoza branky a 2 minuty na to si střelou k tyči připsal svůj druhý gól. První část tedy skončila 3:1 pro Vikingy.

Začátek druhé třetiny začalo lépe Brno, které se po domluvě v šatně značně zlepšilo. Tlak Gulliverů vyvrcholil gólem Černocha a stav byl 3:2. V 32. minutě šel Kresta pykat na trestnou lavici a Brno srovnalo tečovanou střelou na 3:3. Do konce druhé části měla Kopřivnice mnoho šancí, které ale nevyužila.

Třetí část se za stavu 3:3 začínala opatrně na obou stranách. Ve 3. minutě měla Kopřivnice možnost druhé přesilovky, která ovšem nedopadla tak dobře jako ta první. Téměř celou třetí třetinu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Minutu a půl před koncem zápasu poslal Kresta do brejku Štefka, který překonal Chrásta a poslal Vikingy do vedení. Zápas vypadal pro Kopřivnici vesele. Všechno ovšem zdramatizoval poněkud přísný verdikt rozhodčího, který nabídl Brnu možnost trestného střílení. Černoch svůj nájezd na Klinku nepodcenil a skóre bylo opět nerozhodné. Muselo tedy rozhodnout prodloužení.

Hra 3 na 3 v prodloužení netrvala dlouho. Hned v 1. minutě nikým nehlídaný Vrtěl sám před Klinkou zavěsil do horního rohu a zajistil tak domácím 2 body.

Zápas byl vyrovnaný až do posledních chvil.Rozhodovaly maličkosti.Jsme rádi za cenný bod." Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.