117
224
11677

Áčko si doma poradilo s Letkou

V neděli 11.11.2018 se v kopřivnické aréně utkali domácí Vikingové s týmem Letky. Po základní hrací době byl stav 5:5, takže se muselo rozhodnout v prodloužení, kde Lichnovský domácím přidal další 2 body do sbírky.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Letka Toman Finance Group 6:5p (3:0, 2:3, 0:2, 1:0)

Už od začátku hráči Letky předváděli velmi běhavý florbal. Hosté se aktivním napadáním kopřivnické obrany snažili dostat míček za Klinkovy záda. Skóre ovšem otevřel ve 2. minutě Kubátko. Hra se dále přelévala ze strany na stranu. Šancí bylo mnoho. Závěr první třetiny patřil domácím, kteří díky výbornému tlaku navýšili svůj náskok na 3:0. Nejprve se v 18. minutě prosadil Lichnovský a o minutu později Šimíčkova rána z půlky hřiště.

V úvodu druhé části se podruhé v zápase prosadil Kubátko a Vikingové vedli 4:0. Ve 25. minutě měli kopřivničtí přesilovku, která se ale vůbec nepovedla. Letka zvýšila otáčky a snažila se strhnout vedení na svou stranu. Zápas začínal být dramatičtější. Hosté se značně zlepšili. Ve 30. minutě Letka snižuje na 4:1 a o 5 minut později je to 4:3. Kopřivničtí byli pod tlakem a hosté byli na koni. 2 minuty před koncem druhé části se ale Šimíček prosadil krásnou individuální akcí, takže se do šaten šlo za stavu 5:3.

Třetí třetina se domácím vůbec nepovedla. Přes mnoho šancí, které měli, se ani jednou nepodařilo skórovat. Letka byla hladová po gólech a v 11. minutě dala hned dva po sobě. Stav utkání byl 5:5 a oba dva týmy moc dobře věděly, že každá menší chyba může být osudná. V závěru třetiny ještě Letka stihla orazítkovat tyčku. 3 minuty před koncem mohl Vávra zajistit domácím 3 body, ale nešťastně netrefil prázdnou branku. Muselo tedy rozhodnout prodloužení.

V prodloužení proběhlo hned několik šancí na obou stranách. Hosté se dostali do úniku, ale výborný Klinka svůj tým podržel. Následoval Lichnovský v brejku, ale trefil pouze tyč. Vše ale napravil o pár chvil později, kdy po nahrávce Šimíčka zametl míček do branky Letky. Vikingové tedy berou 2 body

Nebyl to jednoduchý zápas. Nebýt našich hloupých chyb a neproměněných šancí, mohli jsme brát 3 body. Je to ale sport a chyby k němu patří. I tak musím kluky pochválit za bojovnost, nevzdali to. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.