110
224
11677

Vikingové berou cenné 3 body

17. listopad zavedl Kopřivnici do Křenovic, kde se kopřivničtí Vikingové utkali s Aligátory. Poměrně vyrovnaný zápas nakonec skončil těsnou výhrou Vikingů, kterou 9 sekund před koncem zajistil Opatřil.

FBC Vikings Kopřivnice – Aligators Klobouky Teamstore.cz 6:5 (2:0, 0:3, 4:2)

Úvodní část zápasu patřil Kopřivnici. Aligátoři první třetinu spíše bránili a jen velmi ojediněle ohrožovali Klinkovu svatyni. Vikingové drželi míček, udávali hře tempo a snažili se skórovat. V 8. minutě po nádherné, rychlé a jednoduché výměně mezi Zátopkem a Kubátkem druhý jmenovaný z poměrně velké vzdálenosti vyčistil levý horní roh Rychlého branky. Tento gól domácí mírně nakopl, ale Vikingové byli čím dál tím víc drzejší a hladovější. Pár minut před koncem Vávra téměř z nulového úhlu připsal Krestovi asistenci. Po první třetině Kopřivnice vedla 2:0.

Druhou třetinu na hřišti dominovali spíše domácí Aligátoři. Kopřivnice zažila mírný výpadek a hra se začala otáčet. Tempo udávali domácí, domácí ohrožovali Klinku a probíhalo vše opačně, než v první části. Během prvních 7 minut Gregr a Jakubec vrátili Aligátory do hry. Kopřivnice se probrala a navýšila tempo. Opatřil si potykal s tyčí a Vikingové začali domácí presovat. Následná přesilovka Kopřivnice byla výborně zahrána, avšak skóre se neměnilo. Přesilovková lajna i přes 3 mocné projektily Soukala nedokázala překonat Rychlého. Kopřivnici z koně sesadil pátý hráč domácích, který ihned po návratu z trestné lavice zakládá protiútok, který skončil v kopřivnické brance. Aligátoři vedou 2:3.

Třetí třetina začala v režii Vikingů. Hned v první minutě Kresta neskutečným crossem nachází Zátopka, který z prvé zavěsil. V 5. minutě Bábíček se štěstím střelou po zemi překonal Klinku a stav byl 3:4 pro Aligátory. Tento gól domácí opět nabudil, ale kopřivničtí obránci si vše skvěle pohlídali. V půlce třetí třetiny Zátopek zamýšlel nadhoz před branku, který ovšem nepotřeboval dorážku a doskákal za záda Rychlého. Chvíli po té kopřivnický junior Kostelník skvělou střelou zpoza těla navyšuje kopřivnické vedení na 5:4. 2 minuty před koncem zápasu domácí opět Vikingy dotáhli, ale stav 5:5 se nelíbil Opatřilovi, který 9 sekund před sirénou velmi šikovnou individuální akcí zajistil Vikingům 3 cenné body.

Jsme rádi za 3 cenné body, které nám soupeř nedal zadarmo. Do příštích zápasů musíme více myslet na proměňování šancí a nesmíme dělat tolik chyb, pokud chceme tuto soutěž vyhrát. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.