110
224
11677

Drama se šťastným koncem pro Áčko

Poslední mistrovský zápas před reprezentační pauzou se odehrál na hale SOU, kde domácí Kopřivnice hostila Žďár nad Sázavou. Hosté, pohybující se v tabulce Národní ligy na hraně play-off, ale zabojovali a se závěrečnou sirénou poslali zápas do prodloužení.

FBC Vikings Kopřivnice – Hippos Žďár n/S. 6:5p (2:0, 2:1, 1:4, 1:0)

Kopřivnice vstoupila do zápasu s vůli zvítězit. Od začátku byla aktivnějším týmem a soupeře si držela od míčku dál. Po několika nepřesných zakončení se ve 4. minutě od levého mantinelu prosadil obránce Monsport a poslal Vikingy do vedení. O tři minuty později vyběhl junior Kostelník od pravé strany na střed hřiště a dělovkou zvyšoval na 2:0. Žďár sice párkrát zahrozil, domácí ale tlak ubránili a skóre se do konce třetiny neměnilo.

Druhou třetinu začali na míčku opět Vikingové, jenže rozehrávka jakoby se vytratila a soupeř toho dokázal patřičně využít a snížil. Hra se vyrovnala a začal být k vidění aktivní florbal. Po krásném kontru od Klinky se dostal do samostatného úniku Vávra, jenže zakončit se mu nepodařilo a tak to museli vzít do svých rukou Lichnovský s Telčerem, kdy po přečíslení první jmenovaný zvyšoval na 3:1. Na další branku se nemuselo dlouho čekat, po další střele Lichnovského dorážel Kubátko a Kopřivnice dohrávala třetinu s patřičným náskokem.

Závěrečná část patřila soupeři. Hned po 9. vteřinách propadla za Klinkova záda skrytá střela od mantinelu a po chvíli to bylo 4:3, když vymetl všechny pavučinky Haman. Kopřivnice v útlumu vzdorovala a na domácí odpověď se čekalo až do poloviny třetiny, kdy se po krásné kombinaci se Soukalem prosadil Zátopek. Aby soupeř dokázal zápas zdramatizovat, nastoupil do power-play a v 6-ti hráčích Kopřivnici pěkně zavařoval. Snížit na 5:4 dokázal Zeisel a když byl minutu před koncem vyloučen za vrážení Kubátko, Žďár byl na koni. Přesilovku dokázali domácí ubránit dobře, jenže nakonec bylo se štěstím srovnáno přesně se zvukem závěrečné sirény a muselo se jít do prodloužení. Druhý bod připsal na konto Kopřivnice po minutě hry junior Kostelník.

Začátek zápasu byl super, ale od druhé třetiny jsme polevili a přizpůsobili se hře soupeře. Konec zápasu byl dramatický, ale tak už to někdy bývá a jsme rádi, že jsme to zvládli a bereme aspoň dva body." Doplnil k utkáni asistent trenéra Adam Lichnovský.