289
675
7641

V Třebíči se střílelo, Vikingové vezou 1 bod

16.12.2018 dostaly po 13. kole Národní ligy třebíčské sítě pěkně zabrat. Při měření sil domácích Snajprů a kopřivnických Vikingů totiž padlo celkem 21 branek. Tato přestřelka trvala až do samotného konce základní hrací doby, a proto muselo rozhodnout prodloužení, kde uspěli domácí. Vikingové tak z daleka vezou pouze bod.

FBC Vikings Kopřivnice – Snipers Třebíč 10:11p (2:4, 4:3, 4:3, 0:1)

Vzhledem ke konečnému výsledku se paradoxně na první gól čekalo poměrně dlouho. Hra ovšem nebyla opatrná ani na jedné straně a oba týmy se snažily co nejdřív otevřít utkání. V tomto duchu se to neslo až do 11. minuty, kdy jako první skórovali domácí. Neuběhlo ani 40 sekund a Vikingové prohrávali 0:2. Domácí golman Brestovský zatím bezpečně likvidoval šance Vikingů, ale na projektil Kostelníka v 15. minutě nedosáhl. Během dalších dvou minut siréna ohlásila další 3 góly. 1 Vávry a zbylé dva Snajprů. Do šaten se tak po první třetině šlo za stavu 2:4 pro domácí.

Ve druhé třetině se nic nezměnilo a přestřelka pokračovala dál. Hned po půl minutě domácí sklepávali ze vzduchu za záda Klinky. Minutu na to Vávra ze standartní situace trefoval přesně. Šance byly na obou stranách a lze říct, že na co domácí šáhli, to skončilo v kopřivnické brance. Stav byl 3:6. Kopřivnice se sebrala a začala značně domácí dotahovat. Lichnovský snížil na 4:6 a chvíli na to Kopřivnice využila přesilovku a opět Lichnovský krásnou střelou dával na 5:6. V závěru třetiny domácí dávali na 5:7 a o minutu později padl asi nejkrásnější gól utkání, kdy po jednoduché a pohledné ťukanici mezi Zátopkem a Kubátkem druhý jmenovaný snížil na jednobrankový náskok domácích.

Třetí třetina se od těch předchozích dvou lišila tím, že Kopřivnice Snajpry dotáhla a ujala se vedení. Nejprve však domácí navýšili na 6:8, ale pak to přišlo. Štefek + 2x Opatřil = 9:8. Vypadalo to velmi nadějně, ale Vikingové utrpěli zkrat a během 2 minut domácí zase vedli o jeden gól. Hra začala být aktivnější a rychlejší. Kopřivnice domácí Snajpry sevřela. Závěrečný tlak byl odměněn vyrovnávací brankou Vikingů. 6 minut před koncem totiž svým třetím gólem v utkání přispěl Opatřil a stav 10:10 vydržel až do prodloužení.

V prodloužení se vystřídalo hned několik šancí na obou stranách, ale poslední úspěšná střela tohoto utkání patřila Třebíči.

Musíme jednoznačně zlepšit koncovku, to je náš největší problém. Čekal jsem, že závěrečný zvrat si pohlídáme, ale bohužel tomu opět tak nebylo. V prodloužení jsme inkasovali ze zbytečné chyby, která nás stála 1 bod. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.