7641

Kopřivnice veze ze Svitav dva body

Poslední bitva Vikingů v kalendářním roce 2018 se odehrála dne 22.12.2018 ve Svitavách, kde si Vikingové pod stromeček nadělili 2 body po zásluze Šimíčka v prodloužení.

FBC Vikings Kopřivnice – FbK TJ Svitavy 8:7p (2:1, 1:3, 4:3, 1:0)

Zápas začal v režii Vikingů, kteří na soupeře ihned vlétli. Utkání se neslo ve velmi běhavém duchu a šance byly postupem času znát na obou stranách. Jako první oprášily sirénu Svitavy ve 13. minutě, kdy po pohledné akci Klinku překonal Zach. Kopřivnici to nabudilo a výrazně přidala na tempu. Neuběhly ani 2 minuty a Štefek po krásném crossu Kresty vyrovnává. Chvíli na to Vikingové presují soupeře v přesilové hře, která přinesla ovoce hned po necelé minutě, kdy dorážel obránce Fojtů. Zbytek první třetiny patřil už jen neproměněným šancím.

Druhá část zápasu patřila domácím, kteří Vikingy místy značně přehrávali. V úvodu měla Kopřivnice druhou přesilovku, kterou už ovšem nevyužila. To ovšem nevadilo, protože minutu po ní se dělovkou prosadil Kostelník a Vikingové vedli 3:1. Následovaly rychlé 2 góly domácích, které stav utkání vynulovaly. Svitavy přidaly na tempu. Pár chvil před koncem přece jen domácí odskočili do vedení a do šaten se šlo za stavu 3:4.

Poslední třetina základní hrací doby začala brutálním startem Vikingů. Během prvních deseti minut odskočili o 3 branky a za stavu 7:4 to pro ně vypadalo nadějně. Domácí následně bleskově zareagovali dvěma rychlými góly. Stav byl 7:6 pro Vikingy, kteří ovšem drželi své posty a bezpečně likvidovali jakékoliv šance domácích. Na střelu Prudila ovšem Klinka nedosáhl a tak muselo opět rozhodnout prodloužení.

Po bully se míčku zmocnili domácí a rozhodli se prodloužení zkusit v početní přesile odvoláním brankáře. Dlouho byli Vikingové zamknutí na své polovině, ale po úspěšném získání míčku se karty obrátily. Vítěznou branku vstřelil Šimíček, kterému k poslednímu gólu tohoto roku asistoval Vávra.

"Utkání bylo velice těžké. Čekal jsem, že si závěr třetí třetiny pohlídáme, ale bohužel nás soupeř dohnal a připravil nás o bod. Snad dlouhá éra prodloužení skončila a od teď začneme brát už jenom 3 body." Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.