289
675
7641

Áčko přejelo Horní Suchou

Pátý den nového roku se Vikingové utkali doma s papírově nejslabším týmem tabulky. Kopřivnice měla celý zápas pod kontrolou a postupně Horní Suché přidávala další a další branky. Hattrickem se může pyšnit Lichnovský.

FBC Vikings Kopřivnice – FBK Horní Suchá 9:3 (1:1, 5:0, 3:2)

Úvod byl pro Kopřivnici velmi smolný, ale i tak udávala tempo hry. Během první třetiny měla Kopřivnice totiž mnoho vyložených gólovek, které neskončily v brance Suché. První gól ovšem vstřelili hosté, kdy po zmatku před domácí brankou Šimek zametl za záda Strakoše. Následovala již zmíněná dlouhá éra neproměněných šancí. První gól Kopřivnice vstřelila až v 19. minutě, kdy Opatřil, po úniku mířil přesně do šibenice.

Stav 1:1 neodpovídal průběhu zápasu, a tak se Vikingové v šatně poradili a do druhé třetiny vlétli jako uragán. Hned po 40 sekundách už Kopřivnice vedla 2:1 po zásluze Kresty. O 3 minuty později byli diváci v hale svědky dokonalé kombinace mezi Lichnovským a juniorem Kostelníkem. Po rozborce hostující obrany první jmenovaný sklízí míček do zcela prázdné branky. Chvíli na to proběhla další pohledná souhra, kterou využil Kubátko a Vikingové vedli 4:1. Následovalo vyloučení hráče z Horní Suché. Kopřivnice přesilovku využila, když ze vzduchu trefoval Štefek. O minutu později Šimíček vyslal míček Lichnovskému k brance a ten ji perfektně trefil ze vzduchu. Ve zbytku třetiny došlo ke třem vyloučením, ale góly už nepadly.

Ve 4. minutě třetí třetiny juniorský gólman Strakoš krásným výhozem asistuje Krestovi. Kopřivnický náskok byl veliký, ale Suchá se přece jen nevzdávala a snížila freestylovým gólem na 7:2. To Kopřivnici jen nabudilo přidat na tempu. V 18. minutě došlo opět mezi Lichnovským a Kostelníkem k nádherné kombinaci a Lichnovský slavil hattrick. 5 minut před koncem zápasu Třinecký snížil na 8:3 a chvíli na to hrála Suchá přesilovku, kterou ovšem paradoxně využila Kopřivnice, kdy půl minuty před koncem sklízel Kubátko přihrávku od Vávry. Kopřivnice mohla tak slavit vítězství 9:3.

"Začátek zápasu se nám nedařilo proměnit šance a zbytečně jsme si zápas dělali těžký. V druhé třetině jsme to ale konečně prolomili a začali jsme naše šance proměňovat. Jsem rád za 3 body a doufám, že tak budeme i nadále pokračovat." Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.