23
242
9414

Smolný výjezd do Opavy

12.1.2019 podnikli Vikingové nedělní výjezd do Opavy. Kopřivnice byla jen krůček od toho, aby si domů odvezla 3 body, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila domácím, kteří strhli vedení na svou stranu a tak přebírají Vikingům 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 4:5 (3:2, 1:1, 0:2)

Úvod zápasu byl divoký. Oba týmy si pracně vytvářely šance, ale zatím marně. Na první gól se čekalo krátkých 6 minut, kdy po výměně s Opatřilem Fojtů otevírá utkání hezkou střelou o tyč. Domácí však dělali, jako by se tato inkasovaná branka nestala a do 11 sekund je skóre po zásluze Petlacha opět vyrovnané. Opava zabrala a využila zmatku Kopřivnice v podobě druhého gólu. Následující 3 minuty se Vikingové snažili držet míček a rozjetou Opavu trochu zchladit. Nastal čas a Opatřil poněkud drze, ale šikovně zakládá protiútok, když po úniku třem opavským nahrává Kostelníkovi, který naservíroval Šimíčkovi do prázdné. Kopřivnice byla v závěru první části lepší. Ve 14. minutě to potvrdil Fojtů, který svým druhým gólem poslal Vikingy do vedení 3:2.

Druhá třetina začala tlakem Kopřivnice. Nejprve junior Kostelník svou technickou střelou orazítkoval břevno, později předvedl Vávra krásnou individuální akci, avšak gól nepadl. Stav 4:2 pro Vikingy zařídil až Štefek, který dokončil rozjetou míchanici Vávry. Následovalo 15 minut ticha, které patřily oběma golmanům, kteří svůj tým drželi zuby nehty. Opava tři minuty před koncem přece jen snížila po nešťastném námazu na 4:3. V závěru jen Šimíček dělovkou označil již naražené břevno opavské branky.

Začátkem třetí třetiny Opava srovnala na 4:4 a schylovalo se k dramatu. Následujících 10 minut se oba týmy srdceryvně snažily o to dostat se do vedení, ale střelcům moc nepřálo. Pro kopřivnické začalo být zle 7 minut před koncem, kdy Opava hrála přesilovku, jelikož Kubátko hasil chybu svých spoluhráčů. Kopřivnická čtyřka úspěšně sebrala soupeři míček a vydala se do protiútoku. Tam však opavský hráč odebral Opatřilovi míček jednoznačně s faulem a beztrestně navýšil na 4:5. Rozhodčí prý nic neviděl. V následujících pěti minutách byla Opava zamknutá kopřivnickou pětkou. Snaha o vyrovnání byla obrovská, avšak štěstí stálo na straně domácích. Nejprve měl Fojtů možnost zkompletovat hattrick, ale smolné promáchnutí mu to nedovolilo, a po něm Vávra po krásném crossu trefil jen domácího obránce. Kopřivnice tedy bez bodu.

Závěry zápasu jsou našim prokletím. Úvod a prostředek jsme schopni vést a udávat tempo hry, ale ten konec je čím dál tím častěji horší a horší. Musíme si to už konečně uvědomit a být na to připraveni. Takové zápasy už si nemůžeme dovolit. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.