25
331
16107

Áčko doma dvoubodově

V sobotu, 19.1.2019 doma Kopřivnice hostila sousedy z tabulky. Utkání bylo vyrovnané až do samotného konce. Většinu zápasu vedla Telnice, ale v závěrečné třetině se Vikingům podařilo utkání otočit ve svůj prospěch. Pár chvil před koncem však soupeř zajistil prodloužení, ve kterém se stal hrdinou zápasu Opatřil, který Kopřivnici vystřeli 2 body.

FBC Vikings Kopřinice – TROOPERS Orel Telnice 6:5p (1:1, 0:2, 4:2, 1:0)

Úvod zápasu Kopřivnice začala velmi dobře a agresivně. Domácí na Telnici vlétli jako hurikán a už v první minutě hosty zastrašili neuznaným gólem. Tlak pokračoval a první gól padnul až po dvou nadějných šancích Kopřivnice. Dalo by se to nazvat jako Šimíčkovo dobrodružství, jelikož se Daniel vydal na cestu přes celé hřiště a individuálně zakončil střelou zpoza těla. Telnice se trochu probrala a začala kopřivnický tým tlačit. Vedení Vikingů však držel Klinka, který dvěma skvělými zákroky svůj tým podržel. Hosté však pokračovali v pressu a 2 minuty před koncem první třetiny přece jen kopřivnickou branku dobyli.

Ve druhé třetině dominovali hosté. V úvodu dostal Voltner svůj celek do vedení. V následujících pěti minutách se Vikingové snažili zkrotit divokou Telnici, která doslova prahla po další brance. Marně. Knotek navýšil na 1:3 a Vikingové byli v problémech. Začalo to být ale mnohem lepší. Kopřivnice zredukovala počet hostujících šancí a začala si pracně vytvářet ty své. Proměňování šancí je však kopřivnické prokletí, což potvrdili Vávra s Lichnovským. Do šaten se šlo za stavu 1:3.

Třetí třetina byla na góly nejbohatší. Ve třetí minutě Baďura krásně našel Zátopka stojícího u tyče, který zametl na 2:3. I když hosté po nedůrazné chybě domácích navýšili na 2:4, Vikingové byli na koni. V 6. minutě měla Kopřivnice standartní situaci, při které se vsadilo na juniora Kostelníka. Ten nezklamal a prudkou ranou vymetl pravý horní roh branky. Kopřivnice tlačila a tlačila. V 8. minutě poslal Opatřil krásným pasem do brejku Vávru, který bekhendovým blafákem vyrovnal stav utkání. Plná tribuna diváků čekala, až rozjetí Vikingové začnou vést. Všichni se dočkali 7 minut před koncem, kdy Kubátko po rychlé výměně s Kostelníkem málem protrhnul telnickou síťku. Hosté si vzali oddechový čas, po kterém nanešťestí pro domácí vyrovnali na 5:5. Poslední tři minuty utkání už proběhly bez nějakých velkých šancí a oba týmy začaly vybírat své 3 borce do prodloužení.

Jak už je zvykem, prodloužení trvá velmi krátkou dobu. Překrásnou akci předvedl hráč utkání Opatřil, který si brilantně prohodil telnického beka a následně obloučkem poslal míček za záda Turiaka.

Jsem rád, že jsme třetí třetinu nepokazili, jak to máme ve zvyku. Kluci podali dobrý výkon a vybojovali důležité body. Jen tak dál. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.