25
331
16107

Hluk zdolal Vikingy a bere 3 body

Nedělní výjezd zavedl kopřivnické Vikingy do Hluku. Po minulém, velmi tvrdém zápase s Hlukem bylo jasné, že utkání bude velice těžké. Tvrdý florbal za vyrovnaného stavu vydržel 59 minut, naneštěstí pro kopřivnické, sportovní štěstí se přiklonilo na stranu domácích a minutu před koncem zajistil Janča svému týmu 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice – FBK Spartak Hluk 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)

Zápas začal velice zostra. Šancemi se nešetřilo a hned ve druhé minutě Klinku zachránilo břevno. Kopřivnice se však nenechala zastrašit a na střelu do břevna odpověděl Štefek trefou spojnice. Na gól diváci nemuseli čekat, jelikož Tuhý otevřel skóre už ve 4. minutě a poslal tak domácí do vedení 0:1. Bleskově mu odvětil Lichnovský, který srovnal na 1:1. Hluk však začínal přidávat na tempu jak florbalově, tak soubojově. Velký pressing a tlak poslal domácí do vedení. Kopřivnice přece jen srovnala ukázkovým víkem snipera Vávry, ale motivace domácích byla znát a krásnou akcí si zařídili odchod do šaten za stavu 2:3 ve svůj prospěch.

Druhou třetinu začali lépe Vikingové. Na domácích šel vidět mírný pokles výkonnosti, kterého využil Štefek, stojící u branky doklepávajíc Vávrovu nabídku. Domácím stav 3:3 jakoby otevřel oči a kopřivnickým začalo být horko. Dlouho odolávali tlak Hluku, až nakonec podlehli a během necelé minuty inkasovali dvakrát. Domácí byli na koni a k ničemu svého soupeře nepustili. Zbytek třetiny patřil jednoznačně domácím, kteří byli hladoví. Naštěstí si už vše Kopřivnice ubránila.

Třetí třetina začala opatrně. Hluk se ze všech sil snažil blokovat a odrážet šance Vikingů. Vycházelo jim to, dokud se Kubátko nedostal k míčku, kterého zaparkoval za záda Kolečkáře. Kopřivnici stačil už jen gól k vyrovnání a to ji hnalo dopředu. Devět minut před koncem zápasu našel mazaně Vávra Krestu, který přizemní střelou vyrovnal na 5:5. Následovalo mnoho šancí na obou stranách. Nutno podotknout, že kopřivnické zachránila tyčka. Minutu před koncem se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“, kdy z protiútoku Hluku, Janča svým čtvrtým gólem posílá svůj kádr do vedení 5:6. Kopřivnice měla necelých 50 sekund na odpověď, a tak zariskovala hrou v šesti. Úderná akce však Vikingům vůbec nevyšla a domácím už po dobu dvaceti sekund nedělalo problém hru kontrolovat.

"Čekali jsme tvrdý zápas, což se potvrdilo. Závěrečný obrat byl velmi slibný, ale bohužel se nám nepovedl. Snad už do play-off žádné body neztratíme." Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.