42
436
26510

Áčko doma selhalo

V sobotu, 2.2.2019, se na domácí hale Vikingové poprali s brněnskými Gullivery, kteří okupují druhé místo tabulky Národní ligy. Z tohoto faktu lehce usoudit, že utkání nebude ani zdaleka snadné. Kopřivnice se v zápase vůbec nedostala do vedení, a i přes závěrečnou hru v 6 si nechala vzít 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)

Úvod patřil jednoznačně hostům. Brno drželo míček, bylo aktivnější a téměř nic domácím Vikingům nedovolilo. Jen díky Klinkovi v brance se hosté dostali do vedení až v 5. minutě, po pohledné akci Černocha s Dřevěným. Kopřivnice se snažila Gulivery nějak dostat, ale marně. Brno mělo hlavní slovo u všech akcí a úspěšně odráželo jakýkoliv pokus domácích. Tři minuty před koncem navýšil Žůrek na 0:2 a tím potvrdil dominanci hostů v první dvacetiminutovce.

Jakmile rozhodčí zahájili druhou třetinu, nastala razantní změna. Kopřivnice na hosty ihned vlétla a hned po 25 sekundách bylo Krestou sníženo na 1:2. Florbal se enormně zrychlil a Vikingové byli lepším týmem. Střídala se jedna šance za druhou a hosté byli semknutí na své polovině. V páté minutě bylo krásnou střelou vyOpatřilováno na 2:2 a začínalo se od nuly. Kopřivnice pokračovala v tlaku a jen díky Chrástovi v brance se stav nezměnil. Náhle však začala kopřivnická převaha pomalu ale jistě mizet. Domácí začali dělat chyby. Jedné takové využil Černoch a poslal tak brněnské do vedení 2:3. Za zbytek třetiny mohla být Kopřivnice pyšná na Kliknu, který už hostům nedovolil vstřelit další gól.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny si Vikingové zahráli přesilovku. Početní výhodu Kopřivnice nezahrála vůbec špatně, jen tomu chyběl gól. Přesně tuto problematiku však vyřešili Kostelník se Zátopkem o 3 minuty později a bylo opět srovnáno. Brno přidalo na tempu. Začalo domácí znovu přehrávat a v desáté minutě odskočilo do vedení. Minuta Kopřivnici na vzpamatování nestačila a Foret navýšil na 3:5. Jiskra naděje přišla 3 minuty před koncem zápasu, kdy se Kostelník skvělým tahem přesunul zpoza branky před ní a zavěsil na 4:5. Nastal čas zariskovat a odvolat brankáře. Kopřivnice hrála power-play trpělivě, avšak vše zhatila jedna špatná nahrávka, které využil Dřevěný a ukončil tak zápas gólem na 4:6.

První třetinu jsme spali a dovolili jsme Brnu odskočit o 2 branky. Ve druhé části šlo na klucích konečně vidět, že chtějí vyhrát, za což jsem rád. Za co ale rád nejsem jeto, že jsme si pokazili nadějný závěr zápasu. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra