23
242
9414

Vikingové na Letku nestačili

V sobotu, 9.2.2019, se v ostravské Sareze utkali Vikingové s domácí Letkou. Kopřivnice počítala s tím, že zápas bude těžký. Po minulé zkušenosti, kdy letka předvedla velmi běhavý florbal, byla Kopřivnice připravena na pořádnou makačku, zvlášť když byla v 11 lidech. Letka Vikingy nakonec přehrála. Kopřivnici chyběla střela, zakončení, důraz a v neposlední řadě i trenér Uvíra.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Letka Toman Finance Group 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

První část byla od obou stran ospalá. Tomu také odpovídá počet vstřelených branek v první třetině. Postupem času si však oba týmy pracně vytvářely zajímavé šance. Střel na branku však bylo málo, 5 domácích a 5 kopřivnických. Nejlepším hráčem kopřivnických byl pozorný Klinka, který Vikingy nejednou v první části zachránil. Jediná světlá část první třetiny byla v 17. minutě, kdy si Kopřivnice zahrála přesilovku. Prvních pár sekund bylo dobrých, ale jakmile se soupeř v oslabení zmocnil míčku, úspěšně se mu dařilo ho držet a zabránit tak kopřivnickému tlaku. Do šaten se tak šlo za fotbalového stavu 0:0.

Úvod druhé dvacetiminutovky začal vesele. Hned v první minutě Kostelník sklepává míček zpoza těla na Soukala, který po pár krocích úspěšně prostřelil golmana Letky. Domácí ale bleskově srovnali během 40-ti sekund, kdy Blana propašoval míček za záda Klinky. Hra se trochu zrychlila a byl to zdaleka jiný florbal, než v první třetině. V 7. minutě se Vikingové dostali do vedení v podání Petra Mužného, který si tak vychutnal svůj první gól v A-týmu. Letka však opět a ještě bleskověji zareagovala, tentokrát v rozmezí dvaceti sekund a stav byl 2:2. Hra se mírně zklidnila a zpomalila. Zase to vypadalo, jako v první části. Žádné velké šance, žádný tlak a žádné střely. Do konce třetiny Kopřivnice už jen bránila, jelikož si letka zahrála během 10 minut hned dvě přesilovky. Kopřivnice však bránila pečlivě a tak byl stav po druhé části vyrovnaný.

Kopřivnice přežila dvojité oslabení a začala si opět zvykat na hru v 5 lidech. Parádně si zvykli Zátopek s Kubátkem a druhý jmenovaný dostává Vikingy do vedení, již po třetí v tomto zápase. To byl však poslední gól Kopřivnice. Letka brzy srovnala, poté navýšila na 3:4 a už hosty do zápasu nepustila. Minutu před koncem domácí vstřelili další gól a Kopřivnice tak vsadila na hru bez brankáře. Letka si však vše skvěle odbránila a tak přebírá 3 body.Kopřivnice přežila dvojité oslabení a začala si opět zvykat na hru v 5 lidech. Parádně si zvykli Zátopek s Kubátkem a druhý jmenovaný dostává Vikingy do vedení, již po třetí v tomto zápase. To byl však poslední gól Kopřivnice. Letka brzy srovnala, poté navýšila na 3:4 a už hosty do zápasu nepustila. Minutu před koncem domácí vstřelili další gól a Kopřivnice tak vsadila na hru bez brankáře. Letka si však vše skvěle odbránila a tak přebírá 3 body.

Zápas jsme si pokazili sami. Vždy, když jsme vedli, nechali jsme soupeře srovnat pomocí našich vlastních chyb. Zase jsme prohráli a to je velmi špatné. Doplnil k utkání asistent trenéra Adam Lichnovský.