124
407
7641

Kopřivnice konečně tříbodová

Ve 21. kole Národní ligy Kopřivnice konečně prolomila dlouho šňůru prohraných zápasů. Vikingové hostili aligátory z Valašských klobouků, kteří si s sebou domů odvezli 11 branek. Celý zápas byl v režii domácích, kteří svého soupeře jednoznačně přehrávali ve všech směrech. Hattrickem se může pyšnit Kubátko a pěti body junior Kostelník.

FBC Vikings Kopřivnice – Aligators Klobouky Teamstore.cz 11:5 (5:1, 1:0, 5:4)

Už od prvního hvizdu rozhodčích bylo jasné, kdo je tu doma. Kubátko na nic nečekal a hned po jedné minutě zaměstnal zapisovače vstřelených branek. Chvíli nato měli hosté přesilovku, ale Vikingové ji skvěle ubránili. Jakmile se Mužný vrátil z trestné lavice, Kopřivnice se do toho opřela. Nejprve hodil Baďura žabku Kubátkovi, který slavil podruhé, a potom Rychlého prostřelil Kostelník ranou ze středu hřiště. Zanedlouho se po chybě domácích hostům podařilo snížit na 3:1. K žádnému výpadku však nedošlo a Kopr pokračoval ve stejném tempu. Dvě minuty před koncem první třetiny Lichnovský propálil na 4:1 a po devadesáti sekundách uzavřel skóre první části kapitán Kresta. Vikingové tak šli do šaten s čistým svědomím za stavu 5:1.

Druhá třetina nebyla tak bohatá, jako ta předchozí. Šance ovšem byly, ale bez úspěšného zakončení. V 6. minutě šel na trestnou sekalista Štefek a tak měli hosté šanci svou první neúspěšnou přesilovku napravit. Marně. Po minutě se hrálo 4 na 4, a jakmile si Štefek odpykal svůj trest, Zátopek po přenádherném passu od Kostelníka navýšil na 6:1. Zbytek třetiny byl plný šancí, ale gól už nepadnul.

V úvodu třetí třetiny aligátoři přece jen zaskórovali jako první, ale rozjetí Vikingové vypadali hladově. Vše utlumilo zlobidlo Štefek, který si šel opět na 2 minuty odpočinout. Hosté chvíli hrozili Klinkovi, ale Kubátko byl v dobré náladě a hattrickem navýšil na 7:2 ve vlastním oslabení. Jakmile byly početní síly opět vyrovnané, Baďura doklepával na 8:2. O 60 sekund později byli diváci v hale svědky nejkrásnější akce zápasu, kdy Lichnovský, Kresta a střelec Vávra předvedli parádní kombinaci. Domácí opět zachybovali a Gremmel se štěstím vstřelil třetí gól aligátorů. Deset minut před koncem zápasu se prosadil Soukal, který po nabití od Lichnovského vyměnil hokejku za AK-47 a dělobuchem z půli hřiště zavěsil do levého horního rohu. Kopřivnice se už asi spokojila se třemi body a tak nechala hosty snížit. Stav 10:4 ale chtěl, Opatřil ještě kosmeticky upravit na 11:4. To se mu také podařilo a přepychovým dloubákem tomu tak docílil. Místo bodů, dostali hosté alespoň poslední slovo v podání Svobody, který tak završil předposlední kolo před play-off stavem 11:5.

Celý zápas patřil nám. Udávali jsme tempo hry a ukázali jsme, že i přes předchozí smolné zápasy, umíme podat výkon hodný lídrům této soutěže. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.