124
407
7641

Kopřivnice padla v boji s Rožnovem

V posledním kole Národní ligy, před zahájením play-off, se kopřivnický tým utkal na palubovce rožnovských sršňů. Síly obou týmu byly poměrně vyrovnané, avšak v koncovce se jednoznačně dařilo lépe domácím, kteří Vikingům nedovolili vést ani jednou v zápase.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)

Zápas začal velmi aktivně a zároveň i opatrně na obou stranách. První gól vstřelili domácí, konkrétně Zimmer, který od mantinelu trefoval přesně. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy velmi aktivně ohrožovaly branku svých soupeřů. Ve čtvrté minutě se podařilo Kopřivnici vyrovnat na 1:1. Kubátko našel Zátopka na středu hřiště a nahrávkou z rohu mu umožnil zavěsit. Bylo vidět, že Kopřivnice chce víc, než jeden gól. Proti byl ale domácí gólman Obšivač, na kterého může být Rožnov pyšný. Během dvou minut Rožnov navýšil na 3:1, avšak tento stav zápasu neodpovídal hře. Kopřivnice ne a ne prolomit střeleckou smůlu, a tak se odchází do šaten za velmi paradoxního počtu střel na branku 15:5 pro Kopřivnici.

Druhá třetina začala lépe pro domácí. Hned v úvodu měli totiž výhodu přesilové hry, dvakrát po sobě, protože Kubátko bojoval za hranicí pravidel. Kopřivnice však dvojité oslabení přežila parádně a až na pár šancí domácích se v podstatě nic nestalo. Bod zlomu pro Vikingy mohl nastat ve 12. minutě, kdy si kopřivničtí vybojovali trestné střílení. Tohoto úkolu se chopil mladý Kostelník, ale bohužel neuspěl. Chvíli na to Hegar navýšil po crossu od Viktoříka a začínalo být dusno. Jiskru naděje Vikingům vrátil Kubátko, který perfektním důrazem před brankou snížil na 2:4.

Ve třetí třetině hrály hlavní roli 2 faktory. 4 přesilovky pro Rožnov a Obšivač. Skoro polovinu třetí třetiny byla Kopřivnice zamknutá na své obranné části. První tři přesilovky Rožnova kopřivničtí přežili, ale těsně po skončení té třetí Viktořík prostřelil na 2:5 a bylo v podstatě rozhodnuto. Kopřivnice ale i tak, začala místy domácí přehrávat, ale do konce zápasu už přes Obšivače nic neprošlo. 9 sekund před koncem zápasu ještě Kittel kosmeticky na 2:6.

Zase ta stejná písnička. Neproměňování šancí a nedůraz v obraně. I přes to, že jsme hráli v desíti lidech, jsme měli šanci na body sáhnout. Rožnov si ale celý zápas důkladně pohlídal a tak zaslouženě bere 3 body. Nezbývá nám teď nic jiného než doufat, že v play-off budeme lepší. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra