258
1607
11678

Brno vede v sérii play-off 2:0

2. a 3. března se na brněnské palubovce odehrály 2 zápasy play-off. V prvním zápase domácí Brno potvrdilo roli favorita a s čistým svědomím porazilo Vikingy vysoko 0:6. Druhý den to bylo z pohledu Kopřivnice daleko lepší. V závěru zápasu se totiž schýlilo k dramatu, kdy Vikingové vstřelili během 4 minut 3 góly a tím se dostali na dostřel jednoho gólu k remíze a možnosti pokračovat v prodloužení. Čas byl však proti a proto i druhý souboj dopadl vítězstvím pro Gullivers v poměru 8:9.

FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Úvod prvního zápasu byl velmi rychlý a běhavý. Navrch však měli domácí, kteří dominovali téměř celých 60 minut. Jako první překonal Klinku Nechvátal a minutu po něm Šmíd. Brno se s náskokem dvou gólů nechtělo smířit a tak byla Kopřivnice zamknutá na své polovině. Najednou začala být hra Vikings ospalá, pomalá a spíše defenzivní. Brno svého soupeře k ničemu nepustilo, a když už se Kopřivnice dostala ke střele, vše jistil brněnský golman Chrást.

Prvních pár minut druhé třetiny byla hra vyrovnanější. Vikingové měli možnost snížit v přesilovce, ale ta se jim vůbec nepovedla. Naopak se v ní dařilo oslabenému Brnu, které se odmítalo zbavit míčku. Domácí přežili oslabení jako by se nechumelilo a Vikingové rázem prohrávali už 0:3. Kopřivnice si postupem času začala vypracovávat víc a víc šancí, ale Chrást byl v tomto zápase doslova bezchybný.

Hned ze startu třetí dvacetiminutovky Brno vstřelilo další 2 branky. Kopřivnice se k ničemu neměla ani v druhé početní výhodě, která se nesla v podobném duchu, jako ta předchozí. Následně si přesilovku zkusilo zahrát i Brno a krásnou kombinací završilo první zápas play-off gólem na 0:6.

FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:9 (2:3, 2:2, 4:4)

Neděle byla daleko vyrovnanější. Hned ve třetí minutě se Kopřivnice dostala do vedení po zásluze Soukala. Brno mělo však velmi rychlou odpověď a tak bylo skóre po čtyřech minutách opět vyrovnané. Kopřivnice však přece jen vedla o pár minut později, kdy Zátopek dlouhým crossem uvolnil Kostelníka, který si Chrásta v brance pěkně vychutnal. Dlouhých 6 minut se na hřišti v podstatě nic nedělo. Do konce třetiny přece jen Brno odskočilo do vedení, kdy se 2x za sebou prosadil domácí Bouška a stav byl 2:3 pro domácí.

Do druhé třetiny Brno vletělo s velkou chutí. Nejprve Vrtěl a potom Házy. Kopřivnice odmítla rezignovat. Druhá polovina druhé třetiny patřila Vikingům. Nejprve snížil Kostelník, který si na svou gólovou střelu chytře počkal. I přes několik brněnských, velmi slibných akcí šlo na Kopřivnici vidět, že se na svého soupeře velmi trpělivě dotahuje. Nutno podotknout, že Klinka svůj tým nejednou podržel, když Brno zametalo doslova do prázdné branky. Minutu před koncem se prosadil kapitán Kresta, který ze vzduchu trefoval přesně.

Kopřivnice prohrávala už jen o 1 branku a byla si vědoma toho, že za žádných okolností nesmí dojít k žádné chybě. Za jistých okolností však k chybám došlo a Brno navýšilo na 4:7. Do konce zápasu zbývalo necelých 8 minut a Vikingové už čekat nemohli. Schylovalo se k závěrečnému tlaku Kopřivnice, kterému pomohla početní výhoda. V té padlo na Chrásta hned několik střel, bohužel však jen na něj. Na 5:7 přece jen Vikingové snížili v podání dorážejícího Kubátka. Brno si chtělo zápas pojistit a tak se taky stalo. Během 15 sekund domácí potrestali hned 2 chyby Vikingů. Do konce zbývaly necelé 3 minuty, Brno vedlo 5:9 a vypadalo to, že je po zápase. Jako blesk z čistého nebe však vrátil Vikingům chuť do hry kopřivnický divočák Kubátko, který v rozmezí dvaceti sekund snížil téměř totožnými akcemi na 7:9. Na hřišti panovala Kopřivnická anarchie a rány na Chrásta jen lítaly. Jakoby Brno vyplo. Zápas se však nehraje poslední 3 minuty, proto jen 6 sekund před koncem Zátopek uzavřel druhý zápas play-off stavem 8:9.

V prvním zápase jsme totálně selhali. Nic nevycházelo tak jak jsme chtěli a Brno zaslouženě vyhrálo v rozmezí šesti branek. Ve druhém zápase bylo vidět velké zlepšení, hlavně v posledních čtyřech minutách. Jen nechápu, proč to nepřišlo dříve. Ještě šanci máme a jsem rád, že jsme si dnes domů odvezli jednu důležitou věc. To, že náš soupeř je hratelný. Věřím, že v domácím prostředí dokážeme vyhrát a nezbývá nám nic jiného, než se do toho pořádně opřít. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.