2
245
9253

Vikingové v této sezóně končí, Brno jde dál

V sobotu, 9.3.2019 proběhlo 3. a bohužel poslední kolo čtvrtfinálových zápasů mezi domácími Vikingy a brněnskými Gullivery. První dvě třetiny byly v režii hostů, kteří pracně navyšovali skóre zápasu, až se dostali do vedení 3:7. V úvodu třetí třetiny hosté dokonce odskočili do stavu 3:8 a šance srovnat byly mizivé. Závěr zápasu však vypadal jako úvodní stránka z knihy „Jak se hraje play-off“. Kopřivnice poháněna 181 skvělými fanoušky, týmovým duchem a odhodláním začala soupeře přehrávat a minutu a půl před koncem zápasu svítily na časomíře dvě osmičky. Rozhodnout se tedy muselo v prodloužení. Ve „čtvrté“ třetině byla hra 100% vyrovnaná. Prodloužení je náhlou smrtí a štěstí stálo na straně hostů, kteří nakonec potvrdili své kvality a střelou ze středu hřiště tak vítězně ukončili čtvrtfinálové kolo Národní ligy.

FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:9p (1:3, 2:4, 5:1, 0:1)

Do zápasu nastoupila Kopřivnice velmi svědomitě. Bylo jasné, že další šance už nebude. Do vedení se dostali domácí v podání Lichnovského, který svou skrytou střelou ze středu hřiště překvapil všechny, včetně Chrásta v brance. Zanedlouho měli Gulliveři početní výhodu, jelikož se Lichnovský rozhodl faulovat. Tlak hostů byl veliký, ale Kopřivnici se se štěstím podařilo oslabení ustát a tak se jelo dál. Brno se přece jen taky prosadilo a hned 2x během jedné minuty. Nejdříve Strakoše propálil Vrtěl a po něm zakončil velmi pohlednou akci sokolů Bouška. Brno hrálo výborně. Kopřivnice začala bránit a zatím se jí to se štěstím dařilo. S přesilovou hrou byla na řadě Kopřivnice, ale stalo se to nejhorší, co se během přesilovky stát může. Gulliverům se ve čtveřici podařilo domácí přehrát a dokonce zakončit do prázdné branky. 1:3 pro Brno.

Ve druhé třetině Kopřivnice podřadila tempo o stupeň níž. Gulliver Bouška začal řádit a už ve 22. minutě mohl být pyšný na svůj hattrick. Naštěstí se vzbudil kopřivnický střelec Vávra, který svým gólem na 2:4 hru opět trochu vyrovnal. Brno ale předvedlo parádní akci, ve které jim kopřivnická obrana nedokázala zabránit. Dlouhých 10 minut mělo Brno jednoznačně navrch a Kopřivnici nic nevycházelo. Nejprve svou pohlednou akci Lichnovský nedokázal zakončit brankou, poté se stala chyba před Strakošem a Brno ji nekompromisně potrestalo gólem na 2:6. Pět minut před koncem druhé části se Šimíčkovi podařilo skrz celé hřiště přesprintovat všechny hráče v poli a po dorážce své střely snížil na 3:6. Gulliveři ale umí famózně odpovídat. Tentokrát jim stačilo 40 sekund a bylo to opět o 4 branky. Za stavu 3:7 Vikingové vystřídali brankáře. Do konce zbývala necelá minuta, ve které měli Vikingové hned 2 gólovky, ale žádná bohužel nevyšla.

Do třetí třetiny vlétli Gulliveři velmi zodpovědně a krásnou kombinací se zakončením do prázdné branky navýšili na slibný stav 3:8. Hra začala být hodně tvrdá a mnohem rychlejší, než v předchozích dvou třetinách. Celý kopřivnický tým se začínal probouzet. V čele stál Vávra, který během minuty vstřelil 2 góly, čímž zkompletoval hattrick a stav 5:8 už byl dotažitelný. K tomu všemu hrála Kopřivnice v početní výhodě a začalo to být pořádné drama. Úžasní fanoušci hnali svůj tým dopředu tak mocně, že nešlo slyšet vlastního slova. Vikingové zamknuli svého soupeře a začali diktovat všechny pohyby míčku. Ke slovu se dostal Šimíček, který svým tvrdým projektilem snížil na 6:8. Padesát sekund po něm se ranou z půlky hřiště prosadil Baďura a gólem na 7:8 málem zbořil Vikings arénu. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, ve kterých byla Kopřivnice mnohem lepší, než Brno. I přes pár nebezpečných brejků ze strany Gullivers, které vždy jistil Klinka, byli hosté zahnáni na svém obranném pásmu. Šance se jen střídaly, až se nakonec srovnat podařilo. Lichnovský natáhl prudkou střelu na Chrásta, kterou dorazil Vávra, a bylo to 8:8. Do konce třetí třetiny chyběly necelé dvě minuty, které už se dohrávaly opatrně s tím, že se oba celky připravovaly na prodloužení.

Ke vší smůle byl v úvodu bonusových deseti minut vyloučen poněkud přísně Zátopek, který při dorážce nechtěně trefil Chrástovy prsty. Oslabení však rozjetá Kopřivnice zvládla skvěle. Nejenže se Brno pořádně nedostalo ke střele, naopak se střílelo na druhé straně, kdy Opatřil během svého úniku orazítkoval břevno. Po návratu Zátopka byla hra 5 minut velice vyrovnaná, jak střelecky, tak běžecky. Šance se střídaly na obou stranách, bohužel se však zázrak nestal a 3 minuty před koncem prodloužení se prudkou střelou ze středu hřiště prosadil Nechvátal, který tak zachránil svůj tým a dostal ho do semifinále Národní ligy.

Zápas jsme začali velmi slibně, ale soupeř svými rychlými odpověďmi převzal kontrolu na hřišti a vybudoval si tak vedení 3:8. Ve třetí části jsme přepnuli na úplně jiný level. Ukázali jsme, že něco umíme a podařilo se nám vyrovnat. Prodloužení je o štěstíčku, které se přiklonilo na stranu hostů. Je škoda, že se nám to nepovedlo, když jsme tak mákli v závěru třetí třetiny. Sezóna pro nás končí, Brno nám 3x ukázalo, že na to má a tak jde zaslouženě dál. Děkuji Gulliverům, skvělým divákům a samozřejmě taky klukům. Doplnil k utkáni trenér Milan Uvíra.