918
4229
55953

Kopřivnice v úvodu sezóny nestačila na MVIL

14.9.2019 odehráli Vikingové první zápas této sezóny, při jehož příležitosti přivítali ostravský MVIL v Národní lize. Zápas byl pro Kopřivnici poněkud smolný. Až do poloviny třetí třetiny Kopřivnice vedla o 2 branky, ale ke konci zápasu hosté úspěšně zariskovali hrou bez brankáře a otočili průběh zápasu ve svůj prospěch. Zápas skončil výsledkem 6:7 pro MVIL, který tak může mít radost z prvních tří bodů.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. MVIL Ostrava 6:7 (2:0, 2:2, 2:5)

Úvod zápasu byl velice opatrný, jelikož proti sobě stály oba celky poprvé. Důraz byl kladen na zodpovědnou rozehrávku a na kvalitu v obraně. Žádné extrémní okamžiky neprobíhaly, spíše šlo o to, nedostat branku jako první. V sedmé minutě se po pohledné akci Opatřila s Vávrou prosadil druhý jmenovaný a zápas začínal pomalu nabírat obrátky. MVIL se chtěl přirozeně minimálně dotáhnout na nerozhodný stav, takže hra začala být trochu jiná. Soupeř začal více napadat a ohrožovat Klinkovu svatyni. Obrana Vikingů si však všechny pokusy ostravských pohlídala. V patnácté minutě došlo k 2. asistenci Opatřila a k 2. gólu Vávry. Opatřil skvělou žabkou uvolnil Vávru tak, že proti němu stál (seděl) jen golman. No Lukáš nezklamal. Zbytek první dvacetiminutovky se odehrával jen s osmi hráči, ale nic převratného se nestalo.

Po návratu dvou zlobivců z trestné lavice tempo vzrostlo. Běhalo se mnohem rychleji a souboje o kulatou věc s dírkama přiostřovaly. Ve 28. minutě našel Zátopek utíkajícího Soukala kolem mantinelu, který si s ostravským golmanem pohrál tak, až sbíral míček zpoza jeho defenzivní zónu. Pár minut nato Vikingové bránili Klinku jen ve čtyřech, čehož ale hosté využili a snížili na 3:1. To nakoplo Šimíčka, který, po útěku podél mantinelu, dělobuchem rozsvítil na časomíře čtyřku. Stav 4:1 vypadal moc hezky. Kopřivnice ale opět faulovala a MVIL toho opět mazácky využil.

Třetí třetina byla pro Vikingy osudná. Hned v první minutě třetí části hosté snížili na 4:3. Kopřivnice opět čelila ostravským jen ve čtyřech a zas a znova byl MVIL během přesilovky úspěšný. 4:4. Stav utkání odpovídal průběhu zápasu, bylo to vyrovnané. Šance byly na obou stranách a golmani se určitě nenudili. Ve 48. minutě zápasu si kombo Opatřil, Vávra opět pohrálo s obranou MVILu a bylo to 5:4. O pět minut později, stejná písnička, Opatřil Vávra. Za stavu 6:4 měla Kopřivnice možnost navýšit, jelikož obránce z Ostravy hasil svou chybu za cenu nájezdu. Tohoto úkolu se chopil Zátopek, avšak výjimečně neuspěl. Do konce zápasu chybělo 180 sekund a Kopřivnice vedla o dvě branky. Soupeři nezbývalo nic jiného, než nechat golmana spočnout a zkusit to v šesti. A povedlo se jim to. Gól na 6:5 ostravské viditelně probudil, atak Klinku za půl minuty překonali znovu. Na časomíře svítily dvě šestky a světe div se, za 20 sekund už tam měl MVIL sedmičku. Ostrava převzala žezlo a od tří bodů jí dělily pouze dvě minuty. V závěru zápasu chybělo Šimíčkovi a Vávrovi jen pár milimetrů, aby proměnili své velmi dobré šance aspoň pro ten jeden bod. To se však bohužel nestalo, takže je prozatím Kopřivnice na nule.

"Začátek zápasu byl parádní. Diktovali jsme skoro každý pohyb míčku a nedovolili Ostravě skórovat. Kéž by to tak bylo i ve třetí třetině, kterou jsme si tak pokazili. Dovolili jsme MVILu 3 góly během jedné minuty a to se už prostě nesmí opakovat." Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.