906
4229
55953

Dva body na horké půdě Třebíče

První podzimní víkend zajížděli Muži A k dalšímu ze série venkovních zápasů, kdy změřili síly se sousedem v tabulce Snipers Třebíč. Po celou dobu zápasu Vikingové dotahovali skóre, aby v prodloužení překlopili štěstí na svou stranu a nakonec odjížděli s výhrou za dva body.

Do zápasu vstoupili Vikingové aktivně, soupeř ale nátlak ustál a skóre tak otevřeli domácí, když se ve 3. minutě z kryté backhandové střely prosadil kapitán Janata.  Vikingové se snažili zvýšit nápor na obranu Třebíče, ta ale fungovala prozatím bezchybně a v 10. minutě to vyvrcholilo dalším gólem do svatyně Honzy Klinky. Kopřivnice byla stále více na míčku a konečně došlo ke snížení, když Zátopek v přesilové hře nabil na střed hřiště Soukalovi a ten vymetl šibenici. Třebíč si z inkasované branky nedělala těžkou hlavu a o 3 minuty později tradičně z protiútoku musel zasahovat Klinka, jenže dobíhající Kubátko nešťastně dokopnul míček do vlastní branky. Kopřivnice nepolevovala v náporu a opět na rozdíl jedné branky snížil střelou na zadní tyč Vávra.

Druhá třetina začala hrou v oslabení pro Kopřivnici, tu ale Třebíč nevyužila a tak se hosté opět hnali za vyrovnáním, jenže brankář domácích neměl těžkou práci a všechny střely skončily na pevné třebíčské obraně. Hra se postupně vyrovnala a nebyla by to Třebíč, kdyby opět nevyužila chyby Kopřivnice a ve 28. minutě z protiútoku odskočila na dvoubrankový rozdíl. Vikingové se museli zase zmobilizovat a tentokrát to byl Kostelník, který propálil obranu z levé strany a snížil skóre na rozdíl jedné branky. Zbytek třetiny se odehrával ve vysokém tempu, k další změně stavu ale nedošlo.

Závěrečnou pasáž odstartoval ostrostřelec Vávra, který po 46 vteřinách prokličkoval levou stranu hřiště a dopravil míček za záda bezmocného Brestovského. Domácí však nenechali nic náhodě a po minutě hry opět odskočili po střele Malicha do vedení. Začalo se přiostřovat, Kopřivnice začala hrát agresivněji a Třebíč se musela přizpůsobit, z čehož plynuly šance na obou stranách, ale bez gólu. Naději vykřesal v 54. minutě kapitán Kubátko, který z půlky hřiště po přihrávce od Kresty příklepem srovnal na 5:5. O pár minut později zaúřadovali opět Třebíčtí, když po dvou totožných chybách hostů odskočili dokonce o dvě branky a s Kopřivnicí to vypadalo zle. Ta reagovala oddechovým časem a to přineslo své ovoce. Uklidnění střídačky a další odhodlání neodjíždět domů s prázdnou nastartoval dvě minuty před koncem Šimíček přízemní střelou k tyči a 12 sekund před koncem ukázal svoje zkušenosti výjimečně hrající trenér Uvíra, který poslal zápas do prodloužení. Třebíč uzemněná laufem hostů nedokázala v prodloužení navázat na průběh celého zápasu a ve 4. minutě zařídil bonusový bod pro Kopřivnici v samostatném úniku Kostelník.